Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY ŘEČTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka řečtiny v kurzech

Výuka řečtiny Vám nabízíme nejčastěji v pololetních semestrech v malých kroužcích 4 - 7 studentů nebo menších nebo individuálním způsobem. Pro lepší studium jazyka je výhodnější takto menší počet lidí ve skupince. Tak se každý studující více dostane k procvičení jazyka a dokonale se seznámí s každou záludností. Rovněž je zajištěna i frekventovaná konverzace a procvičování získaných vědomostí mezi lektory a studenty.

Přečtěte si podrobnější informace o našich SKUPINOVÝCH KURZECH . Jako pokročilí se můžete po konzultaci s lektorkou do některého z probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat - pokud nestihnete začátek pravidelného semestru.

V naší jazykové škole Vám také nabízíme INDIVIDUÁLNÍ VÝUKU - pokud tuto formu výuky preferujete a nebo pokud nemůžete z jakýchkoliv důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více informací o INDIVIDUÁLNÍ VÝUCE.

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a začít studovat kdykoliv podle Vašich možností.

V případě zájmu můžete hned poslat přihlášku, nebo nám zavolejte.

ROZVRH KURZŮ ŘEČTINY V SEMESTRU

ŘEČTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. - začátečníci úterý 15.30-16.30 1.9.-19.1. 20hod/60min 20 týdnů 4300,-Kč
1. - začátečníci úterý 18.30-20.00 1.9. -19.1. 20hod/20min 20 týdnů 5000,-Kč
Nabízený rozvrh můžeme ještě přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je, prosím, v přihlášce, abychom k nim mohli přihlédnout.
Další kurzy otevřeme podle vašeho zájmu.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kroužků naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

ŘEČTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
3. - mírně pokročilí čtvrtek 18.30-19.30 3.9.-21.1. 20hod/60min 20 týdnů 4300,-Kč
6. velmi pokročilí úterý 19.30-20.30 1.9.-19.1. 20hod/60min 20 týdnů 4300,-Kč
Do kurzů řečtiny pro pokročilé se můžete po konzultaci s lektorkou připojit.
Termín výuky lze po vzájemné domluvě upravit.
V případě zájmu otevřeme kurzy i na dalších úrovních pokročilosti.

ŘEČTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 / 60 min 5200,-
Individuální výuka ŘEČTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Začít můžete kdykoliv.
Na konverační úrovni můžete mít individuální výuku s rodilým mluvčím.
Platí se obvykle po blocích 10 lekcí 60 nebo 90 minut.

ŘEČTINA - ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 / 60 min 4.300,-
Individuální výuka ŘEČTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností. Stačí vám připojení k internetu a můžete začít ihned.

ŘECKO a KYPR - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM A HOSPODÁŘSKÝM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1/60 min viz poznamka 520,-Kč / 60min
Pro firmy, jejich zaměstnance a podnikatele, individuální zájemce s hlubším zájmem o Řecko a Kypr nabízíme stručný úvod do jazyka a seznámení s historií, kulturním prostředím a reáliemi této země. Tyto znalosti a přehled vám mohou pomoci při jednání s obchodními partnery, cestování za poznáním i všech ostatních aktivitách.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.

Lektoři

Výborná česká lektorka od začátečníků po konverzaci, absolventka FF UK v Praze, která ze věnuje výuce řečtiny a který u nás učí již několik let a studenti s ní pravidelně pokračují v dalších navazujících semestrech.

Jako pokročilí můžete mít výuku, případně konverzační hodiny také s některých z našich lektorů - rodilých mluvčích.

Učebnice

Základní učebnicí v kurzech je řecká EPIKOINONISTE ELLINIKA. A lektorka také používá další materiály, které Vám pomohou zvládnout tento jazyk.

Za 1. semestr se u nás naučíte

Základ prvního semestru spočívá ve ovládnutí alfabety slovem a písmem. Studenti dále zvládnou časovat slovesa (být, mít, slovesa první konjugace) a osvojí si znalost prvního a čtvrtého pádu při skloňování podstatných jmen. Rovněž se seznámí se základní slovní zásobou a frázemi, které jsou nezbytné při prvotní komunikaci. Po absolvování prvního semestru budou studenti schopni základní komunikace a orientace ve snazším textu.

Firemní výuka řečtiny

Jste firma firma obchodující nebo spolupracující s řeckými partnery? Nebo cestovní kancelář se zaměřením na toto krásnou zemi? Znalost řečtiny Vám potom nepochybně pomůže navazovat daleko jednodušeji kontakty, vést obchodní jednání, i následné neformální schůzky, které jsou neodmyslitelnou součástí všech jednání. Výuku Vám zajistíme buď přímo na Vašem pracovišti nebo v našich učebnách v centru Prahy. Rozsah a intenzitu i odborné zaměření této výuky připravíme a přizpůsobíme tak, aby vyhovovala Vašim potřebám a zaměření Vaší firmy. Přečtěte si všechny důležité informace o našich FIREMNÍCH KURZECH.

Kromě jazykových kurzů Vám také nabízíme seznámení se s podnikatelským prostředním, historií, kulturou, a reáliemi Řecka pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.

Pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá stejně jako v jazykové škole přímou komunikací s lektory, jen je prostřednictvím počítače. Přečtěte si podrobnosti o ONLINE VÝUCE Neztratíte žádný čas nutný k dopravě do jazykové školy.

Online výuka řečtiny

Nabízíme Vám výuku i pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu, kam nemůže naše lektorka dojíždět. Jedná se o výuku formou online - na dálku. Probíhá stejně jako v jazykové škole přímou komunikací s lektory - jen je prostřednictvím počítače. Přečtěte si podrobnosti o ONLINE VÝUCE. Nemusíte tak ztrácet čas cestou do učeben jazykové školy, ani hledat volnou kancelář na výuku ve Vaší firmě - prostřednictvím počítače se v domluvený čas spojíte s lektorkou a můžete začít další lekcí řečtiny.

Řecko a řečtina

Řecko s mnoha nádhernými památkami na každém kroku, s mořem a mnoha ostrovy s řeckou kuchyní je tradiční a velmi oblíbený cíl dovolených. Jezdíte tam častěji a chcete se domluvit? Pokoušíte se ovládnou řečtinu jako samou a Vaše pokroky nejsou tak rychlé? Profesionální služby jazykové naší školy v Praze určitě oceníte - pod vedením lektorky a spolu s dalšími studenty budete postupovat rychleji. Kurzy řečtiny jsou určen pro začátečníky i pokročilé na různých úrovních až po konverzaci.

O řečtině

Řečtina je nejstarším jazykem v evropském prostoru. Patří do indoevropské rodiny jazyků, přičemž tvoří zcela samostatnou skupinu a nemá žádného geneticky podobného jazykového "sourozence". Novořečtina vychází ze staré řečtiny, je tedy přímým následovníkem tohoto klasického jazyka, byť s užitím jiné výslovnosti některých znaků. Řecká abeceda se nazývá alfabeta a je tvořena 24 znaky. V průběhu staletí docházelo k ovlivňování řečtiny ze strany jiných jazyků (turečtina, slovanské jazyky), což se odrazilo ve slovní zásobě a gramatice. Současná řečtina se nazývá "dimotiki", tedy lidová podoba jazyka, která byla jako oficiální jazyk uzákoněna teprve nedávno, a to v roce 1976.

Ukázka textu

Σημαντικές ήταν για μας οι σκέψεις που κάναμε για το πως θα φέρουμε όλους εσάς κοντά μας, που χαίρεστε με τις δράσεις μας και θέλετε να μας γνωρίσετε «από κοντά».Έτσι, στο τεύχος αυτό σας καλούμε όλους (ναι, όλους!) να γίνετε μέλη της Ένωσής μας. Του Συλλόγου Νέων που έχει καταφέρει να γίνει γνωστός σε μικρό χρονικό διάστημα, και που δε ζητά τίποτα άλλο (ούτε καν συνδρομή) παρά την αγάπη και την εκτίμησή σας!

Řecky se domluvíte:

Řecku, Kypru, na řeckých ostrovech a v komunitách po celém světě.

Další jazyky středomoří,

které u nás můžete studovat: chorvatštinu, turečtinu, bosenštinu, slovinštinu, arabštinu, italštinu a španělštinu .


Česko - řecká / řecko - česká konverzace

Jezdíte rádi do Řecka a chcete si dojít do typické malé restaurace mimo turistická centra a objednat si místní typická jídla, nebo se jen pozdravit s domácími a prohodit pár vět v řečtině? Určitě je tím potěšíte. Naučte se potřebné základní fráze na námi připravených internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - řeckou konverzaci , případně ji nakombinovat s některým z dalších 47 jazyků. Všechny lze vzájemně libovolně nakombinovat.

Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - ŘECKÁ KONVERZACI , kterou si budete moci sami volně ze stránek vytisknout, složit sešitek a vyrazit na cesty.