Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY LOTYŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Pro nové studenty je připravena výuka v kurzech lotyštiny pro začátečníky a v případě zájmu i pro pokročilé na všech úrovních pokročilosti. Lotyštinu se můžete učit jako další ze široké nabídky jazyků v naší škole díky spolupráci s novou lektorkou - rodilou mluvčí, vyučující v ČR lotyštinu na univerzitě.

Výuka lotyštiny v kurzech

pro veřejnost probíhá nejčastěji 1 x týdně 90 minut v malých skupinách od 2 do maximálně 7 studentů - ale u tohoto jazyka velmi pravděpodobně jen ve velmi malých kroužcích a nebo individuálně. Studium je pro Vás efektivní a můžete tak v lotyštině dělat rychlé pokroky.
Přečtěte si podrobnější informace o organizaci skupinových kurzů a jejich ROZVRH pro tento semestr.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ a ONLINE VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů a nebo byste museli daleko dojíždět. Více o individuální výuce

Můžete se také přihlásit a začít kdykoliv s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK.

ROZVRH KURZŮ LOTYŠTINY V SEMESTRU

LOTYŠTINA - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2022 - ÚNOR 2023

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. začátečníci podle dohody podle dohody září-únor 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
Protože se jedná o jazyk, na jehož výuku se hlásí méně zájemců, termín kurzu stanovíme po dohodě s přihlášenými. Své časové možnosti pro docházení na kurz. uvádějte, prosím, v přihlášce.
Uváděné ceny platí pro kroužek 4-7 studentů - přehled cen menších kroužků naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

LOTYŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2021 - ÚNOR 2022

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
pokročilí podle dohody podle dohody září-únor 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
Kurz pro pokročilé zájemce o lotyštinu nabízíme kurzy nebo individuální studium podle úrovně vašich znalostí. Rozvrh kurzu můžeme přizpůsobit vašim časovým možnostem.

LOTYŠTINA INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
INDIVIDUÁLNÍ podle domluvy KDYKOLIV KDYKOLIV 10/60 min 5200,-
Individuální výuka lotyštiny od začátečníků po konverzaci s rodilým mluvčím pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku. Začít můžete kdykoliv, v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností. Platí se po blocích 10 vyučovacích lekcí /60 minut.

LOTYŠTINA ON-LINE INDIVIDUÁLNĚ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy bloky 10hod/60min 5200,-
Individuální online výuka litevštiny prostřednictvím počítače od začátečníků po konverzaci s rodilým mluvčím pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku do našich učeben - začít můžete kdykoliv (A ODKUDKOLIV!) v rozsahu a intenzitě podle vašich časových možností. Platí se po blocích minimálně 10 vyučovacích lekcí /60 minut.

LOTYŠTINA - SEZNÁMENÍ SE S PROSTŘEDÍM A REÁLIEMI

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuálně podle domluvy podle domluvy podle domluvy ?/ 60 min 520,- /60min
Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance i individuální zájemce nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Lotyšska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání a cestování v této zemi.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.

Lektorka

Rodilá mluvčí mluvící česky - absolventka univerzity v Rize, docentka katedry novodobých dějin Lotyšska a východní Evropy na Lotyšské univerzitě v současnosti vyučující lotyštinu v Praze.

Učebnice

Lotyšská učebnice LATVIEŠU VALODA a vlastní studijní materiály připravené lektorkou.

Konverzace k tisku

Firemní výuka lotyštiny

Směřujete své podnikatelské aktivity do Lotyšska? V tom případě Vám velmi pomůže znalost tohoto jazyka při pracovním jednání ale i při neoficiálních setkáních a pomůže Vám navázat daleko přátelštější vztahy a své partnery velmi potěšíte.
Výuka lotyštiny závisí na konkrétní dohodě a může probíhat v našich učebnách v centru Prahy nebo na Vašem pracovišti. Intenzitu a rozsah výuky si objednáte podle Vašich konkrétních potřeb. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni. Podrobně informace o organizaci firemních kurzů.

Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Lotyšska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.

Pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - da dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce

Online výuka lotyštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz švédštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Výuka švédštiny online je pouze podmíněna funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Zapojit si můžete i webovou kameru, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA.

O lotyštině

Lotyština je indoevropský jazyk, který patří k nejstarším evropským jazykům. Spolu s litevským jazykem tvoří živou jazykovou větev baltských jazyků. K této větvi dříve patřily také stará pruština a jatvingština, které jsou v současné době už jazyky "mrtvými".
Lotyština je oficiální státní jazyk Lotyšska. Je to velmi krásný, zvláštní jazyk, který zní jako hudba a v současné době tímto jazykem na celém světě mluví přibližně 2 miliony lidí.
Lotyši mají bohatou a starou kulturu a různé národní tradice, které jsou udržovány až dodnes. Nejznámější z nich je festival písní a tanců, kterého se účastní mnoho tisíc lidí.
Lotyština měla historické vztahy s Ruskem a německými zeměmi, proto tyto jazyky částečně ovlivnily lotyšský jazyk, ale většina slov pochází se starých baltských kořenů.
Zvládnout tento jazyk není pro Čechy příliš těžké, protože oba jazyky mají nějaké shody ve výslovnosti (např. délky nad samohláskou a přízvuk na první slabice slova) a v tvoření sloves (významové modifikace použitím prefixu).

Ukázka textu

Dialekti
Latviešu valodai ir trīs pamatdialekti, ko var sīkāk iedalīt atsevišķās izloksnēs. Lībiskais (tāmnieku) dialekts iedalās Kurzemes un Vidzemes izloksnēs. Vidus dialekts iedalās kursiskajās, zemgaliskajās un Vidzemes izloksnēs. Augšzemnieku dialekts iedalās sēliskajās un nesēliskajās izloksnēs. Latviešu literārās valodas pamatā ir vidus dialekts, bet latgaliešu rakstu valodas — Latgales dienvidos runātās nesēliskās izloksnes. O dialektech lotyštiny podle Wikipedie

Lotyšsky se domluvíte:

v Lotyšsku

Další skandinávské a baltické jazyky,

které u nás můžete studovat: litevštinu, dánštinu, finštinu, švédštinu a norštinu.

Česko - lotyšská / lotyšsko - česká konverzace

Upřednostňujete dovolenou v méně obvyklých destinací, kam nejezdí mnoho turistů a tento rok jste si vybrali Pobaltí? Při pobytu v Lotyšsku by Vám mohla pomoci tato konverzace LOTYŠTINY, se základními frázemi pro nejběžnější situace běžného života. Připravili jsme ji pro Vás díky nezištné pomoci pana Miškovského a paní Ante.
Na těchto stránkách najdete i dalších 47 jazyků včetně litevštiny a dalších severských jazyků. Všechny lze vzájemně libovolně nakombinovat. Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek, který budete mít stále po ruce.