Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY HINDŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka hindštiny v kurzech

Výuka hindšlštiny probíhá především v malých kroužcích v pololetních semestrech, které na sebe navazují vždy další úrovní pokročilosti. Pro efektivní studium hindštiny s jejím odlišným písmem jsou ideální pouze menší skupinky studentů. Méně žáků ve skupině Vám tak dává větší šance k plnému porozumění, zvládnutí a praktickému konverzačních schopností s ostatními studenty a lektory.

Hindština je v naší jazykové škole, stejně jako ostatní jazyky, vyučována především českými lektorkami, všechny samozřejmě s patřičným univerzitním vzděláním, a dlouhodobou praxí s výukou tohoto jazyka.

Přečtěte si podrobnější informace o SKUPINOVÝCH KURZECH a jejich ROZVRH na daný semestr.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o INDIVIDUÁLNÍ VÝUCE.

Další možností je přihlásit se s Vašimi přáteli nebo kolegy jako uzavřený kroužek a začít studovat kdykoliv podle Vašich časových možností. Rádi Vám tuto výuku zajistíme

ROZVRH KURZŮ HINDŠTINY V SEMESTRU

HINDŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2022 - ÚNOR 2023

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. začátečníci pondělí 18.00- 19.30 5.9. - 23.1.2023 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
1. začátečníci čtvrtek 17.00-18.30 8.9. - 26.9. 20 hod/90 min 20 týdnů 6000,-Kč
1. začátečníci dopolední pondělí 8.30-10.00 5.9. - 23.1. 20 hod/90 min 20 týdnů 6000,-Kč
POZNÁMKY
Nabízený rozvrh můžeme přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je, prosím, v přihlášce, abychom k nim mohli přihlédnout. Další kurzy otevřeme podle zájmu vás studentů.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

HINDŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2022 - ÚNOR 2023

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
3. mírně pokročilí pondělí 16.30-18.00 5.9. - 23.1. 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
5. středně pokročilí středa 17.30.-19.00 7.9. - 25.1. 2023 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
pokročilí/konverzace úterý 18.05-19.35 6.9. - 24.1. 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
Do kurzů HINDŠTINY se lze přihlásit po konzultaci s lektorkou. V případně zájmu vám zajistíme i výuku na jiných úrovních znalostí.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

HINDŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy bloky 10 hodin / 60 min. 5200,-
Individuální výuka HINDŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Platí se po blocích 10 lekci 60 nebo 90 minut.
Rozsah a intenzitu výuky lze domluvit individuálně, podle vašich potřeb a časových možností.

HINDŠTINA - ONLINE INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy bloky 10hod / 60min 5200,-
Individuální výuka HINDŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle vašich časových možností.

INDIE - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuálně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1hod/60 min 520,-Kč
Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance i individuální cestovatele s hlubším zájmem o Indii a její kulturu nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení s historií, zvyky a reáliemi pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání a cestování této rychle se rozvíjející zemi.
Tyto vědomosti jsou potom velkou výhodou a mohou vám velmi usnadnit všechna jednání a cestování po Indii.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám. Podle rozsahu se také odvíjí cena konzultací.
LETNÍ VÝUKA
Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
červenec-srpen pondělí-pátek dle dohody dopoledne-odpoledne dle dohody viz ceník
Připravujeme pro vás i letní výuku, která bude přizpůsobena vašim požadavkům
SANSKRT
Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
LETNÍ dle dohody dle dohody dle dohody dle dohody 520,-Kč /60 min
Pořádáme také kury tohoto starobylého jazyka. Do přihlášky napište termín, který preferujete. Budeme se snažit vyjít vstříc.

Lektorky

Výborné české lektorky od začátečníků po konverzační úroveň, absolventky FF UK v Praze, s dlouhodobýmí pobyty v Indii. Výuka jazyků je jejich hlavní náplní a baví je - všichni studenti jsou s nimi spokojeni a v drtivé většině pokračují dalšími semestry.

Učebnice

Lektorky využívají různé učebnice - anglické nebo české vysokoškolské učebnice: Hindština - autor Vincenc Pořízek a Hindská konverzace autor Odolen Smékal. Vybírají z nich to nejlepší pro Vaši výuku, dále mají mnoho vlastních materiálů a na pokročilé úrovni pak indické noviny, knihy a pohádky.

Firemní výuka hindštiny

Indie patří k nejrychleji se rozvíjejícím ekonomikám světa a jestliže Vaše společnost spolupracuje nebo obchoduje s indickými společnostmi, při obchodním jednání si možná vystačíte s angličtinou, znalost hindštiny při formálních a především neformálních schůzkám Vám ale otevře dveře daleko snadněji a prestiž Vaší firmy mnohonásobně stoupne.

Výuka může podle Vašich preferencí probíhat přímo na pracovišti anebo v učebnách naší jazykové školy. Výuka na pracovišti závisí na konkrétní dohodě s Vámi, odpadne Vám čas na dopravu do učeben jazykové školy. V našich učebnách Vám nabízíme zase klid a soustředění pouze na výuku jazyka. V obou případech si intenzitu a čas jednotlivých lekcí určíte sami, výuka může probíhat v úrovních od začátečníků až po odborně zaměřenou konverzaci. Přečtěte si více o FIREMNÍCH KURZECH .

Pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá stejně jako v jazykové škole přímou komunikací s lektory, jen je prostřednictvím počítače. Přečtěte si podrobnosti o ONLINE VÝUCE Neztratíte žádný čas nutný k dopravě do jazykové školy.

Online výuka hindštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz hindštiny můžete zahájit nejen kdykoliv a odkudkoliv z naší republiky, Slovenska, Indie - místo nerozhoduje. Výuka online je podmíněna pouze trvalým připojením počítačem k síti volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Zapojit si můžete i webovou kameru, pro výuku písma devanagari, používaného v hindštině bude velkou výhodou. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Stačí si v pohodlí domova zapnout počítač, spojit se s lektorem a věnovat se studiu.

Indie a hindština

Indie, země pro nás natolik odlišná, že si ji po její návštěvě zamilujete a musíte se vracet, nebo si řeknete - víckrát už ne. Jestliže patříte do první skupiny a nebo už před první chcete umět hindštinu, jazyk mnoha svazových států Indie, nabízíme Vám její výuku v kurzech od začátečníků po konverzační úroveň . Díky naším výborným lektorkám Vám můžeme nabídnout a zaručit vysokou úroveň kurzů a nejkomplexnější výuku hindi na mnoha úrovních pokročilosti.

O hindštině

Hindština je indoárijský jazyk indoevropské jazykové rodiny. Patří do tzv. centrální skupiny indoárijských j. např. spolu s pandžábštinou, gudžarátštinou. Samotná hindština má mnoho dialektů, které jsou si navzájem často jen obtížně srozumitelné. Nicméně všechny tyto jazyky mají základ ve staroindičtině (sanskrtu).

Hindština se jako samostatný literární jazyk se používá až od 19. století, ale do dějin hindské literatury patří i památky napsané ve středověkých dialektech (kharí bolí, maithilí, avadhí, bradžština...), ze kterých se hindština vyvinula. Hindština používá vlastní slabičné písmo dévanágarí.

Hindština byla během svého vývoje vystavena různým jazykovým vlivům. Vedle sanskrtské jazykové tradice byla ovlivněna hlavně jazyky muslimských nájezdníků ( od 11 . stol. - kmeny afghánského, perského, mongolského, arabského ... původu). Pozdější muslimští vládci používali na svém dvoře perštinu; pod vlivem islámu bylo přejato mnoho výrazů z arabštiny.

V novověku měla na hindštinu díky koloniální nadvládě největší vliv angličtina. Nesrovnatelně menší vliv měly i jazyky ostatních kolonizátorů - francouzština a portugalština.

Hovorová mluva, zvaná také hindustánština, používá mnoho výpůjček z perštiny, arabštiny a nově hlavně z angličtiny. Vyšší stylistická úroveň, tzv. čistá hindština, je prosycena výpůjčkami z dnes již vymřeného sanskrtu. Čistá hindština má proto poněkud umělý charakter, zatímco hovorová hindština není schopná přesně vyjádřit všechny významové rozdíly a odborné termíny.

Dnešní hindština je tedy jazyk bohatý na synonyma. Pro označení jednoho jevu často souběžně existují výrazy sanskrtského, perského, arabského, anglického a čistě hindského původu. Ty se používají podle vzdělání a náboženského a sociálního postavení mluvčího.

Hindština není "jen" jazyk, ale umožňuje také nahlédnout do velice zajímavého kulturního prostředí. Při studiu hindštiny může pomoci kromě znalosti výše zmíněných orientálních jazyků ještě angličtina, ale i bez všech těchto jazyků je možné hindštinu poměrně lehce zvládnout.

Ukázka textu

Hindštinou se domluvíte:

Je státním (národním) jazykem Indické republiky (spolu s angličtinou). Je prvním úředním jazykem ve svazových státech Uttarpradéš, Bihár, Madhjapradéš, Rádžasthán, Harijána, Himáčalpradéš a svazovém teritóriu Dillí.

Dále se jí domluvíte v početných komunitách v Jihoafrické republice, na Mauriciu, v Bangladéši, Jemenu, Ugandě a jinde. Dohromady více než 400 miliónů lidí.

Další jazyky Indie a Asie,

které u nás můžete studovat: bengálštinu, čínštinu, korejštinu, japonštinu, indonéštinu, ujgurštinu a urdštinu.

Česko - hindská / hindsko - česká konverzace

Vydáváte se poprvé do Indie a nedá Vám to nepromluvit? Angličtina je docela běžně používaná, ale hindština, alespoň její základy Vám neobyčejně pomohou. Naučte se potřebné základní fráze na námi připravených internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - hindskou konverzaci , případně ji nakombinovat s některým z dalších 47 jazyků. Lze tak libovolně vybrat výchozí i cílový jazyk.

Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - HINDSKÉ KONVERZACE.

Cestou se možná zastavíte v Íránu - může se Vám tedy hodit také ČESKO - PERSKÁ KONVERZACE, nebo některá z dalších téměř 50 konverzací , které jsme pro Vás připravili.