Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY SLOVINŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka slovinštiny v kurzech

Výuka slovinštiny je možná individuálním způsobem ale především ve formě malých kroužků. Ke studiu jazyka jsou ideálnímu malé skupinky. Budete se tak učit v kroužcích pro 4 - 7 studentů na spíš ještě menších. Méně studentů se na kurzu projevuje častějšími konverzacemi a interakcí jak s lektorem (který se tak Vám může téměř individuálně věnovat), tak s ostatními studenty. Což určitě oceníte, jazyk se takto efektivněji procvičuje a snáze se zapamatuje - a to znamená rychlejší pokrok ve výuce. Pokud se přihlásíte jako už pokročilý, po konzultaci s lektorem Vás zařadíme do kroužku, který nejvíce odpovídá Vaší úrovni. Přečtěte si podrobně o skupinových kurzech pro začátečníky i pokročilé. Jako pokročilí se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat. Platit budete jen odpovídající část kurzu.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK. Takto studovat můžete začít kdykoliv.

V případě zájmu můžete hned poslat přihlášku, nebo nám zavolejte.

ROZVRH KURZŮ SLOVINŠTINY V SEMESTRU

SLOVINŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. - začátečníci úterý 16.00-17.30 4.2.-16.6. 40hod/45min 20 týdnů 5000,-Kč
Slovinština je jazyk, na jehož výuku se hlásí méně zájemců a termín kurzu tedy můžeme přizpůsobit po dohodě s přihlášenými. Své časové možnosti uvádějte, prosím, v přihlášce.
Podle zájmu vám zajistíme i dopolední, nebo víkendový kurz.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled všech cen na odkazu CENY KURZŮ. Slovinština se vyučuje většinou v menších skupinách.

SLOVINŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
2. - mírně pokročilí úterý 18.00-19.30 1.9.-19.1. 40hod/45min 20 týdnů 5000,-Kč
pokročilí čtvrtek 17.30-19.00 3.9.-21.1. 40 hod/45min 20 týdnů 5000,-Kč
Slovinština je jazyk, na jehož výuku se hlásí méně zájemců a termín kurzu tedy můžeme přizpůsobit po dohodě s přihlášenými. Své časové možnosti uvádějte, prosím, v přihlášce.
Rádi vám také nabídneme výuku i na jiných úrovních znalostí včetně konverzace. Termín kurzu stanovíme po dohodě s přihlášenými. Pro zařazení do příslušného kurzu uvádějte, prosím, také svou dosavaní úroveň znalostí slovinštiny.
Ceny platí pro kroužek 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

SLOVINŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 / 60 min 5200,-
Individuální výuka SLOVINŠTINY na všech úrovních znalostí pro ty, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Začít můžete kdykoliv.

SLOVINŠTINA - ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 / 60 min 4.100,-
Individuální výuka SLOVINŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska, Slovinska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle vašich časových možností.
Stačí vám připojení k internetu a můžete začít ihned.

SLOVINSKO - SEZNÁMENÍ SE S HOSPODÁŘSKÝM A KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1/60 min viz poznámka 520,-Kč / 60min
Pro firmy, jejich zaměstnance a podnikatele, individuální zájemce s hlubším zájmem o Slovinsko nabízíme stručný úvod do jazyka a seznámení s historií, kulturním prostředím a reáliemi této země. Tyto vědomosti vám mohou pomoci při jednání s obchodními partnery i všech ostatních aktivitách.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám. Přednášející je náš český lektor s přehledem o dění ve Slovinsku.

Lektor

Česká lektorka, absolventka FF UK, která se slovinštině věnuje nejen jako lektor, ale i jako jako překladatelka nebo tlumočnice. Vyučuje nejen běžnou konverzační slovinštinu, ale i specializovanou se zaměřením na různé obory.

Učebnice

Učimo se slovensko, Slovenska beseda v živo nebo Slovenščina ni težka.

Lektor má také mnoho vlastních materiálů na výuku, které Vám pomohou zvládnou tento jazyk, jeho gramatiku, slovní zásobu i běžnou konverzaci a v kurzech pro pokročilé budete pracovat především s texty z knih, časopisů a internetu.

Firemní výuka slovinštiny

Je vaším firemním partnerem nebo klientem Slovinsko? A rádi byste se s nimi domluvili bez angličtiny? Výuka slovinštiny na pracovišti, kterou Vám nabízíme závisí na konkrétní dohodě. Při této možnosti Vám odpadne doprava do učeben jazykové školy na domluvenou dobu. Nebo můžete využít našich pro jazykovou výuku vybavených učeben v centru Prahy. Intenzitu lekcí si určujete sami podle Vašich časových možností. Přečtěte si podrobněji o firemních kurzech.

Také Vám kromě jazykových kurzů nabízíme seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a hospodářskou a politickou situací Slovinska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.

A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce - nemusíte ztrácet čas cestou do školy - stačí zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete se věnovat tajům slovinštiny. Odpadnou Vám tak nemalé prostředky za dojíždění.

Online výuka slovinštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz slovinštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale i odkudkoliv z naší republiky nebo už ze Slovinska. Výuka slovinštiny online je podmíněna pouze počítačem trvale připojeným k internetu, volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory. Výhodou je i webová kamera, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Nemusíte se vzdálit z domova nebo kanceláře - stačí zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete zažít...

Slovinsko a slovinština

Byli jste poprvé na pracovní cestě nebo dovolené ve Slovinsku a nedokážete si představit, že byste se tam už víckrát nevrátili? Příroda, hory i moře - kvůli tomu se tam mnoho Čechů tak rádo vrací. Přejete si ke svým cestám naučit slovinštinu - tento ne nám tak vzdálený jazyk? Jazyková škola Mgr. Dana Čepková v Praze, v Hybernské ulici 22, se stane favoritkou ke splnění tužeb, očekává Vás tady výuka slovinštiny na profesionální úrovni pro úplné začátečníky, pokročilé i konverzace.

Ukázka textu

Legenda, ki jo je uporabil, pravi da je bilo na otoku svetišče staroslovanske boginje Žive, ki naj bi ga varovala Bogomila in Staroslav. Strokovnjaki so rekonstruirali arhitekturni razvoj otoške cerkve Marijinega vnebovzetja. V zgodnjem srednjem veku je bil na mestu današnje stavbe predkrščanski, verjetno staroslovanski kultni prostor. Na otoku so odkrili 124 grobov s skeleti iz 9. do 11. stoletja. V tem času pa so bili narejeni tudi temelji predromanske kapele. Verjetno gre pri tej stavbi za sled misionarskega delovanja oglejskega patriarha Pavlina, sodobnika Karla Velikega.

Slovinsky se domluvíte:

ve Slovinsku a příhraničních oblastech Itálie a dorozumíte v Chorvatsku, Srbsku, Černé Hoře a Bosně a Hercegovině

Další jazyky středomoří

které u nás můžete studovat: bosenštinu, srbštinu, chorvatstinu, turečtinu, arabštinu, řečtinu, italštinu a španělštinu .

Česko - slovinská / slovinsko - česká konverzace

Jedete poprvé nebo už poněkolikáté do Slovinska? Naučte se potřebné základní fráze na internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - slovinskou konverzaci , případně vybrat některý z dalších 47 jazyků, které lze vzájemně libovolně nakombinovat.

Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - SLOVINSKÉ KONVERZACE a vyrazit na cesty.