Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY TIBETŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Od září 2014 Vám díky nové lektorce nabízíme výuku tibetštiny. Pro nové studenty je připravena výuka v kurzech pro začátečníky. Podle zájmu budou otevřeny kroužky pro i pro pokročilé. Na této úrovni už to bude výuka velmi pravděpodobně individuální a můžete studovat i s rodilým mluvčím.

Výuka tibetštiny v kurzech

Nabízíme Vám její výuku v pravidelných pololetních semestrech. Výuka je nejčastěji 1x týdně 90 minut v malých kroužcích. Budete stále aktivně zapojeni do výuky a nové znalosti si hned budete moci ověřovat a upevňovat častými konverzačními i gramatickými cvičeními s lektory i spolužáky.

Přečtěte si podrobnější informace o SKUPINOVÝCH KURZECH a jejich ROZVRH KURZŮ na daný semestr.

Samozřejmě můžete studovat i individuálně - pokud nemůžete z jakýchkoliv důvodů docházet do pravidelných kurzů a nebo pokud tuto výuku upřednostňujete. Přečtěte si více o tom, jak je INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA organizována.

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a začít studovat kdykoliv podle Vašich možností.

ROZVRH KURZŮ TIBETŠTINY V SEMESTRU

TIBETŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1.začátečníci podle domluvy ** podle domluvy září - únor 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Tibetština je jazyk, na jehož výuku se hlásí méně zájemců. Termín výuky jsme schopni přizpůsobit vašim požadavkům. Prosím, v přihlášce uvádějte své časové možnosti pro návštěvu kurzu.
Uváděné ceny platí pro kurz 4-7 studentů a 40 hodin výuky.
Přehled všech cen na odkazu CENY KURZŮ.

TIBETŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
pokročilí podle domluvy ** podle domluvy září - únor 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Tibetština je jazyk, na jehož výuku se hlásí méně zájemců. Den a čas výuky jsme schopni přizpůsobit vašim požadavkům. Prosím, v přihlášce uvádějte své časové možnosti pro návštěvu kurzu.
Uváděné ceny platí pro kurz 4-7 studentů a 40 hodin výuky.
Přehled všech cen na odkazu CENY KURZŮ.

TIBETŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 hodin / 60 min 5200,-
Individuální výuka TIBETŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Začít můžete kdykoliv.
Platí se po blocích 10 lekcí 60 nebo 90 minut.

TIBETŠTINA - ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 hodin / 60 min 4.100,-
Individuální výuka TIBETŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností. Stačí vám připojení k internetu a můžete začít ihned.

TIBET - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1/60 min viz poznámka 520,-Kč / 60min
Pro zájemce o Tibet nabízíme stručný úvod do jazyka a seznámení s reáliemi, historií a prostředím této země. Tyto vědomosti vám mohou pomoci při jednání s obchodními partnery i všech ostatních aktivitách.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.

Lektorka

Lektor je absolvent FF UK.

Učebnice

Pro začátečníky se používá český materiál, který si lektorka sama připravila. Po zvládnutí základů se používají učebnice vydávané na i západě, i v Tibetu.

Online výuka tibetštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium tibetštiny online. Internetový online kurz tohoto jazyka můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Tato forma výuky je podmíněna pouze funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a trvalým připojením k internetu. Zapojit si můžete i webovou kameru, abyste lépe poznali svého vyučujícího a pomůže Vám při především při fonetice. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA.

Tibet a tibetština

Tato země vyvolává v lidech ze západu dojem pohádkové říše zasněžených hor, rozlehlé zelené pláně plné jaků, ovcí a nomádských stanů. Poslední roky se i toto místo otevřelo cizincům, kteří sem stále častěji jezdí poznávat krásy posledního ráje. Chystáte-li se i Vy na výpravu na tibetskou náhorní plošinu, určitě oceníte znalost několika základních frází v jazyce místních obyvatel. Znalost tibetštiny otevírá dveře poznání tradičního života Tibeťanů, protože jenom tak můžete poznat Tibet z první ruky.

O tibetštině

Tibetština spadá do větve tibetobarmských jazyků. Má nespočetné množství dialektů, což je zapříčiněno rozlehlostí tibetského území (30x větší než ČR) s malým počtem obyvatel (cca 5milionů). Tři největší skupiny jazyků jsou dialekty severního Tibetu, východního a centrálního. Jazyk dodnes nemá standardní podobu, avšak v posledních letech se za standard považuje lhaský dialekt, používaný především v centrálním Tibetu a také v exilových skupinách po celém světě. Na moderní jazyk používaný Tibeťany v zahraničí má velký vliv angličtina, zatímco nová slova uvnitř země jsou přejímána často z čínštiny.
Psaná tibetština je srozumitelná pro všechny Tibeťany, tibetské písmo bylo vytvořeno v 8.století na základě sanskrtu. Obsahuje 30 písmen a 4 znaménka pro samohlásky.
Fonetický systém je bohatý, ale lehce zvládnutelný. V lhaském dialektu tibetštiny se rozlišují dva tóny, nízký a vysoký.
Základní gramatika je podobná latině, turečtině nebo japonštině - sloveso v tibetské větě stojí na konci. Tibetština je jazyk aglutinační, což znamená, že slova se neskloňují, ale pojí na sebe přípony. Tibetština rozlišuje běžný jazyk a jazyk zdvořilý.
Tibetština je jazykem tibetského buddhismu a díky tomu je jedinečný a nenahraditelný, především v otázkách kulturních a náboženských.

Ukázka textu

༄༅།། སྒྲོལ་མ་གླིང་ནི་གངས་སྐྱིད་ནས་ཀི་ལོ་མི་ཊར་༡༥ལྷག་ཙམ་གྱི་སར་ཆགས་ཡོད། དེའི་ཉེ་འགྲམ་ལ་བོད་ཀྱི་ནོར་བུ་གླིང་ཁ་གཉིས་པ་དེ་ཡང་ཡོད། སྒྲོལ་མ་གླིང་ནི་ཨ་ནེ་སློབ་གཉེར་གནང་ས་དང་བཞུགས་ས་ཡིན། དེའི་ནང་ལ་ཨ་ནེའི་ཉིས་བརྒྱ་ལྷག་ཙམ་ཡོད། སྒྲོལ་མ་གླིང་ནི་ཆེན་པོ་ཞེ་དྲགས་ཡོད་པ་དང་གཡས་གཡོན་ཚང་མ་ཧ་ཅང་གཙང་ལ་ཨ་ནེ་ཤག་རྣམས་བཟོ་བཀོད་ཧ་ཅང་ལེགས་པོ་འདུག

Tibetštinou se domluvíte v:

Tibetu, severní oblasti Indie, Nepálu, Bhútánu a tibetských exilových skupinách po celém světě

Další jazyky regionu,

které u nás můžete studovat: čínštinu, hindštinu, bengálštinu, mongolštinu, ujgurštinu a urdštinu.