Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY PORTUGALŠTINY A BRAZILSKÉ PORTUGALŠTINY
- výuka, informace a podrobnosti

Výuka portugalštiny a brazilské portugalštiny v kurzech

Výuka portugalštiny probíhá především v malých kroužcích. Aby byla efektivní, studujete u nás jen v malých skupinkách 4 - 7 studentů nebo menších , kdy jste stále aktivně zapojeni do konverzace s lektorkou i ostatními studenty kroužku a rychleji se tak jazyku naučíte.

Přečtěte si podrobnější informace o SKUPINOVÝCH KURZECH a jejich ROZVRH na daný semestr.

Jako pokročilý se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat. Platit budete jen odpovídající část kurzu. Kurz portugalštiny může probíhat i na úrovni specializované konverzace se zaměřením podle Vaší odbornosti. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni.

Kurz portugalštiny může probíhat i na úrovni specializované konverzace se zaměřením podle Vaší odpornosti. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni.

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a začít studovat kdykoliv podle Vašich možností.

V případě zájmu můžete hned poslat přihlášku, nebo nám zavolejte.

ROZVRH KURZŮ PORTUGALŠTINY A BRAZILSKÉ PORTUGALŠTINY V SEMESTRU

PORTUGALŠTINA ZAČÁTEČNÍCI
BRAZILSKÁ PORTUGALŠTINA - ZAČÁTEČNÍCI
ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1.EVROPSKÁ začátečníci úterý 19.00-20.30 1.9.-19.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.EVROPSKÁ začátečníci čtvrtek 19.00-20.00 3.9.-21.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.BRAZILSKÁ začátečníci čtvrtek 19.00-20.30 3.9.-21.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.BRAZILSKÁ začátečníci čtvrtek 18.30- 20.00 3.9.-21.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.BRAZILSKÁ víkendový sobota dle dohody září-únor 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.EVROPSKÁ začátečnící středa 10.30-12.00 2.9.-20.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.BRAZILSKÁ začátečníci středa 9.00-10.30 2.9.-20.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.EVROPSKÁ víkendový sobota dle dohody září-únor 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Rozvrh můžeme přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je, prosím, v přihlášce (den, časové rozmezí), abychom k nim mohli přihlédnout. Termín konání kurzů je spíše orientační.

PORTUGALŠTINA - POKROČILÍ
BRAZILSKÁ PORTUGALŠTINA - POKROČILÍ
ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
12.BRAZILSKÁ mírně pokr čtvrtek 14..00-15.30 3.9.-21.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
4. BRAZILSKÁ
středně pokročílí
úterý 17.15-18.45 1.9.-19.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
6. BRAZILSKÁ
mírně pokročilí/
pondělí 9.00-10.00 7.9.-25.1. 20 hod/90min 20 týdnů 4300,-Kč
5. EVROPSKÁ
mírně pokročilí
pondělí 8.00-9.00 7.9.-25.1. 20 hod/90min 20 týdnů 4300,-Kč
7. EVROPSKÁ
střed
čtvrtek 15.30- 17.00 3.9.-21.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Kurzy evropské portugalštiny i brazilské portugalštiny pro pokročilé jsou kurzy pokračující z předchozího semestru a můžete se do nich po konzultaci s lektorkou zařadit.
V případě zájmu pro vás otevřeme i kurzy dalších úrovní.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

PORTUGALŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 / 60 min 5200,-
Individuální výuka PORTUGALŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Začít můžete kdykoliv.
Platí se po blocích 10 lekcí 60 nebo 90 minut.

PORTUGALŠTINA - ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 / 60 min 4.100,-
Individuální výuka PORTUGALŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností. Stačí vám připojení k internetu a můžete začít ihned.

PORTUGALSKO, BRAZÍLIE, ANGOLA a další portugalsky mluvící země - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1/60 min viz poznámka 520,-Kč / 60min
Pro firmy, jejich zaměstnance a podnikatele, individuální zájemce s hlubším zájmem o Portugalsko nabízíme stručný úvod do jazyka a seznámení s historií, kulturním prostředím a reáliemi této země. Tyto vědomosti vám mohou pomoci při jednání s obchodními partnery i všech ostatních aktivitách.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.
LETNÍ VÝUKA
Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
letní pondělí-pátek dopoledne-odpoledne 8.30-10.30 120 minut viz ceník
Výuka bude přizpůsobena vašim požadavkům
LETNÍ VÝUKA BRAZILSKÉ PORTUGALŠTINY
Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
červenec den dle dohody 18.00-20.00 1.7.-31.8. 2 x 60 minut 6000,-Kč
Kurz brazilské portugalštiny:16 lekcí každý den 2 x 60 minut výuky. V případě zájmu o jiný termín nebo menší frekvenci výuky nás kontaktujte. Vše lze přizpůsobit Vašim požadavkům
Volná místa v letním kurzu, zájemci, přidejte se! Těšíme se na vás!

Lektoři

Výborná česká lektorka od začátečníků po konverzaci, absolventka FF UK v Praze, která ze věnuje výuce portugalštiny, brazilské portugalštiny a španělštiny. V naší jazykové škole učí dlouhodobě od začátečníků po konverzační úroveň a mnoho studentů s ní pokračuje již několik let, což nejlépe svědčí o její kvalifikaci.

Učebnice

"Portugalština" autorky PhDr J. Jindrová, PhDr L.Mlýnková a Mgr. E. Schalková (vydavatelství Leda) a další vlastní materiály lektorky, případně portugalské učebnice.

Pro výuku brazilské portugalštiny používá lektorka brazilskou učebnici "Diálogo Brasil" a jiné doplňkové materiály.

Za 1. semestr portugalštiny se u nás naučíte

Gramatika - člen určitý a neurčitý, osobní a přivlastňovací zájmena, přítomný čas pravidelných a nepravidelných sloves, průběhový čas, opisný čas budoucí, předložky času a místa, zájmena předmětová, číslovky, stahování členů s předložkami ...
Konverzační tematické okruhy
-pozdravy a základní zdvořilostní fráze
-představování
-rodina, přátelé
-záliby, volný čas
-bydlení
-jídlo, restaurace
-telefonování

Za 1. semestr brazilské portugalštiny

se dá dosáhnout velmi slušné úrovně komunikace, probíráme základní konverzační témata - např. představování, základní informace o sobě a rodině, denní program, domlouvání si schůzky, jídlo, restaurace, cestování, atd. Z gramatiky se věnujeme slovesům v přítomném a minulém čase, zájmenům, předložkám, stahování členů s předložkami. Takže byste měli být schopni domluvit se v běžných situacích.

Firemní výuka portugalštiny

Patříte mezi podniky, které spolupracují ze zahraničními firmami a mezi jsou i portugalské, případně brazilské? Znalost těchto jazyků je pak pro Vás nebo vaše spolupracovníky neocenitelnou výhodou. Výuka portugalštiny Vám nabízíme přímo u vás, čímž Vám odpadnou starosti s cestou do učeben, nebo v našich pro jazykovou výuku vybavených učebnách v centru Prahy s dobrou dopravní dostupností a zajištěným klidem pouze na studium jazyka. Výuku Vám nabízíme na mnoha úrovních znalostí od začátečníků po odborně zaměřenou konverzaci. Přečtěte si více o FIREMNÍCH KURZECH a jejich zajištění.

Pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá stejně jako v jazykové škole přímou komunikací s lektory, jen je prostřednictvím počítače. Přečtěte si podrobnosti o ONLINE VÝUCE Neztratíte žádný čas nutný k dopravě do jazykové školy.

Online výuka portugalštiny

Nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze - zvolte studium online. Internetový kurz portugalštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Výuka online je podmíněna pouze trvalým připojením k internetu a počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Výhodou je také kamera, abyste se lépe poznali s vyučujícím. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Stačí si jen v pohodlí domova nebo na pracovišti zapnout počítač, spojíte se s lektorem a začnete s první a dalšími lekcemi.

Portugalsko, Brazílie, Angola a portugalština

Během častého cestování do zahraničí se stává vaším nejčastějším nebo nejoblíbenějším cílem Portugalsko nebo Brazílie? Chcete umět mluvit jazykem oblíbené země, ale na samostudium si netroufáte? Profesionální služby naší jazykové školy Mgr. Dany Čepkové TerraLinguarum v Praze, Revoluční ulici 8, určitě oceníte, protože se specializuje na méně obvyklé jazyky - celkem 35 a portugalština ani trochu odlišná brazilská portugalština nechybí. Kurzy jsou určeny pro začátečníky i pokročilé na různých úrovních znalostí. Začátečníci zahajují kurzy obvykle v pololetních semestrech podzimní a jarní v září nebo únoru. Pokročilí také, ale můžete se připojit k vybranému probíhajícímu kurzu na odpovídající úrovni i během semestru.

O portugalštině

Portugalština patří mezi románské jazyky / iberorománská skupina. Je úředním jazykem v Portugalsku a jeho bývalých koloniích - Brazílii, Mosambiku, Angole, Guinéi-Bissau, Svatém Tomáši a Princově ostrově, Kapverdských ostrovech a dalších zemích a teritoriích především v Asii.

Nejčastěji rozlišujeme dvě varianty jazyka - portugalštinu evropskou a brazilskou, které se od sebe liší především výslovností a zčásti i slovní zásobou a některými gramatickými jevy.

Ukázka textu

Não sei se tem nome melhor para isso. Tenho certeza de que não fui eu quem inventou, mas até agora não achei nada tão criativo para se fazer quando rolar alguma reunião de amigos, ou um tédio, ou um simples desejo de maior integração com as pessoas com quem convivemos.

Portugalsky se domluvíte:

v Portugalsku, Brazílii, na Azorách, Guinei Bissau, Macau, Mozambiku.

Další románské jazyky,

které se u nás můžete naučit: francouzštinu, italštinu, španělštinu, rumunštinu a samozřejmě LATINU, základ všech románských jazyků i jiných evropských jazyků.

Česko - portugalská / portugalsko - česká konverzace

Chystáte se na cestu pracovní nebo za poznáním a na dovolenou do Portugalska, Brazílie nebo některé portugalsky mluvicí africké země? Naučte se potřebné základní fráze na námi připravených internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - portugalskou konverzaci, případně ji nakombinovat s některým z dalších 47 jazyků. Ty lze vzájemně libovolně zvolit.

Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této konverzace: ČESKO - PORTUGALSKÁ KONVERZACE

Při návštěvě Portugalska se pravděpodobně zastavíte i ve Španělsku - a tak také česko - španělská konverzace , nebo některá z dalších téměř 50, které jsme pro Vás připravili, se Vám může hodit.