Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY BOSEN TINY - výuka, informace a podrobnosti

K ideálnímu studiu bosenštiny i všech dalších jazyků je výhodné studovat v malých kroužcích. Budete tedy studovat v kroužku, kde je nejvíce 7 studentů, ale spíš menších - o bosenštinu je menší zájem, než například o velmi příbuznou chorvatštinu. Může se také stát, že Vám nabídneme kurz chorvatštiny, pokud se nepřihlásí více zájemců na kurz bosenštiny. Drobné rozdíly Vám lektoři vysvětlí během kurzu. Tímto způsobem se každý dokáže dobře seznámit s jazykem, budete stále zapojeni do výuky nejen s lektorou ale budete si moci hned naučené zkoušet v praktických konverzačních cvičeních se všemi zúčastněnými studenty. Podrobně o skupinových kurzech .
Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce
Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli, kteří mají vážný zájem o Bosnu a Hercegovinu nebo pracovními kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a začít studovat kdykoliv podle Vašich možností.
V případě zájmu můžete hned poslat přihlášku, nebo nám zavolejte.

ROZVRH KURZŮ BOSEN TINY V SEMESTRU

BOSENŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. - začátečníci podle domluvy podle domluvy podle domluvy 40hod/45min 20 týdnů 5000,-Kč
Bosenština je jazyk,na jehož výuku se hlásí velmi málo zájemců, jsme schopni přizpůsobit termín vašim požadavkům.
Prosím v přihlášce uvádějte své časové možnosti.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.
V případě malého zájmu přihlášených vám nabízíme kurzy chorvatštiny, která je s bosenštinou velmi příbuzná.

BOSENŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR - ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
3. - pokročilí podle domluvy podle domluvy podle domluvy 40hod/45min 20 týdnů 5000,-Kč
konverzace s rod. mluvčí podle domluvy podle domluvy podle domluvy 40hod/45min 20 týdnů 5000,-Kč
Protože se jedná o jazyk,na jehož výuku se hlásí velmi málo zájemců, jsme schopni přizpůsobit termín vašim požadavkům.
Prosím, v přihlášce uvádějte své časové možnosti a úroveň svých znalostí bosenštiny.
Další kurzy i na jiných úrovních i konverzační upřesníme podle zájmu studentů.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

BOSENŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle vlastních možností bloky 10 hod / 60 min 5200,-
Individuální výuka BOSENŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Platí se po blocích 10 lekci 60 nebo 90 minut.

BOSENŠTINA - ONLINE INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle Vašeho uvážení bloky 10 hod / 60 min 4.100,-
Individuální výuka BOSENŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Bosny a Hercegoviny, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností.

BOSNA a HERCEGOVINA - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy 5200,-Kč 60min
Pro podnikatele, zaměstnance firem i individuální cestovatele nabízíme stručný úvod do jazyka a seznámení se s historií, kulturním prostředím a reáliemi Bosny a Hercegoviny.
Tyto znalosti jsou velkou výhodou při jednání s obchdními partnery i všech ostatních aktivitách.
LETNÍ KURZY
Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
letní pondělí dopoledne-odpoledne 9.00-11.00, 14.00-16.00 120 minut 2000,-Kč
Intnzita kurzu i termín mohou být upraveny podle vašich potřeb

Lektoři

Bosenštinu učím společně s kolegy z FF v Praze.

Učebnice

Bosenská učebnice a k výuce používá lektorka navíc mnoha doplňujících materiálů pro zvládnutí od češtiny dost odlišné bosenské gramatiky, slovní zásoby a procvičování konverzačních dovedností.

Jako alternativa lze použít i chorvatské učebnice: Dobro došli, Učimo hrvatsky, Hrvatski za početnike a na pokročilé a konverzační úrovni pak novinové články, další texty a internet.

Firemní výuka bosenštiny

Náleží mezi vaše firemní či obchodní partnery společnost z Bosny a Hercegoviny? Znalost jazyka Vám určitě pomůže nejen při obchodních jednáních, ale i mimopracovních setkáních. Firemní výuka se odvíjí podle Vašich konkrétních požadavků a potřeb společnosti. Výuka může probíhat přímo na pracovišti (ušetříte tak pracovní čas), nebo v klidu v našich pro jazykovou výuku vybavených učebnách v centru Prahy. Intenzitu lekcí a odborné zaměření si určujete sami podle Vašich časových možností. Výuku Vám zajistíme pro začátečníky, mírně a středně pokročilé i na konverzační úrovni.

Přečtěte si podrobněji o FIREMNÍCH KURZECH.
Také Vám kromě jazykových kurzů nabízíme seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Chorvatska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.

A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu, nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Více o ONLINE VÝUCE - nemusíte ztrácet čas cestou do školy - posadíte se k počítači, spojíte se s lektorem v jazykové škole a můžete začít další lekci. Odpadnou Vám čas i prostředky za dojíždění.

Online výuka bosenštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze a přesto se chcete bosenštinu naučit, zvolte studium online. Tato výuka je prakticky rovnocenná individuální výuce v učebnách jazykové školy. Online kurz můžete zahájit nejen kdykoliv, ale i odkudkoliv z naší republiky nebo odkudkoliv ze zahraničí. Výuka je podmíněna pouze počítačem trvale připojeným k internetu, volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory. Výhodou je i webová kamera, abyste nejen lépe poznali svého vyučujícího ale především pro lepší zvládnutí fonetiky i praktické konverzace. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Nemusíte se vzdálit z domova nebo kanceláře - stačí zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete zažít...

Ukázka textu

Sva vrata muzeja i galerija bila su protekle noći otvorena u cijeloj Evropi. Evropska noć muzeja (manifestacija koja je 1999. godine pokrenuta u Francuskoj, a od 2005. na inicijativu i u koordinaciji Francuske muzejske direkcije organizuje se u evropskim muzejima pod pokroviteljstvom Vijeća Evrope te UNESCO-a i ICOM-a) omogućava posjetiocima da se noću besplatno upoznaju s muzejima i njihovim zbirkama. Tako je bilo i protekle noći, sa subote na nedjelju, u 40 zemalja i više od tri hiljade institucija u kojima je održana Evropska noć muzeja 2011.

Bosensky se domluvíte:

V Bosně a Hercegovině a bez problémů v Chorvatsku, Srbsku a Černé hoře.

Další jazyky středomoří

které u nás můžete studovat: chorvatštinu, srbštinu, slovinštinu, turečtinu, arabštinu, řečtinu, italštinu a španělštinu .

Česko - bosenská / bosensko - česká konverzace

Do Bosny a Hercegoviny zatím moc turistů nejezdí. Neví o co přicházejí, její příroda je kouzelná na mnoha místech ještě divoká nezničená civilizací (z některých řek se ještě můžete napít) a různorodá. Přímo ráj pro milovníky hor, divokých řek a volné přírody. I když je na některých místech dávat pozor na pozůstatky nedávné války - minová pole. Stejně tak můžete navštívit mnohá zajímavá města - určitě Sarajevo, Banja Luku, Travnik, Mostar, Počitelj, Jajce. Všude najdete mnoho zajímavého. A kdo ochutná místní domácí speciality... Pamětníci si vzpomenou na zapomenuté chutě jídla z mládí, kdy smetana byla byla smetanou, podél silnic si můžete koupit lesní jahody, domácí med, rakiji, sýry, pršut a plno dalších laskomin, po kterých se Vám bude dlouho stýskat. Nezbývá než doufat, že tam nařízení evropských byrokratů a nařizovačů všech možných zhovadilostí se všemi jejich nařízeními dorazí co nejpozději - nejraději nikdy. Ale to je asi utopie - blbci jsou nezničitelní. Ale k bosenštině. S češtinou si možná vystačíte, ale promluvíte-li "bosanski", získáte si daleko rychleji přízeň domácích. Naučte se potřebné základní fráze na internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - bosenskou konverzaci , případně vybrat některý z dalších 47 jazyků, které lze vzájemně libovolně nakombinovat.
Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - BOSENSKÁ KONVERZACE a vyrazit na cesty za poznáváním.