Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY BULHARŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka bulharštiny v kurzech

je možná v malých kroužcích - sedm studentů je maximum pro zvolený kurz. Nejobvyklejší jsou kroužky 4 - 7 studentů a často i méně 2 nebo 3 studenti Méně studentů vám dává větší šance k porozumění jazyka a procvičení konverzace s ostatními studenty a lektorkou. Výuka je tak efektivní, jste do ní stále zapojeni a snáze tím si vše osvojíte a zapamatujete. Podrobně o skupinových kurzech.

Jako pokročilý se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat a platit pak budete jen odpovídající část kurzu.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a začít tak můžete se studiem kdykoliv v domluvené intenzitě výuky.

ROZVRH KURZŮ BULHARŠTINY V SEMESTRU

BULHARŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR - ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. - začátečníci úterý 16.30-18.00 1.9.-19.1. 20 hod/90 min 20 týdnů 5000,-Kč
2. - mírně pokročilí pondělí 17.30-19.00 7.9. - 25.1. 20 hod/90 min 20 týdnů 5000,-Kč
3.-středně pokročilí úterý 18.00-19.00 1.9.-19.1. 20 hod/60 min 20 týdnů 4300,-Kč
Do kurzů bulharštiny pro mírně a středně pokročilé se lze se souhlasem lektorky přihlásit během semestru.
Prosím v přihlášce uvádějte své časové možnosti pro návštěvu kurzu.
Další kurzy BULHARŠTINY upřesníme podle zájmu studentů a jejich rozvrh můžeme přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je, prosím, v přihlášce.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

BULHARŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR - ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
3. - středně pokročilí středa 16.00-17.30 2.9.-20.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
konverzace s rodilou mluvčí úterý 19.30-20.30 1.9.-19.1. 20 hod/90min 20 týdnů 4500,-Kč

Rozvrh kurzu je pouze orientační - lze ho přizpůsobit vašim časovým možnostem.
Časy konání kurzů lze po vzájemné domluvě upravit.
Kurz na pokročilé/konverzační úrovni s rodilou mluvčí je určen pro ty, kteří už bulharštinu dobře ovládají, a je zaměřen na další rozvíjení komunikační dovednosti i reálie Bulharska.

BULHARŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle Vašeho uvážení bloky 10hod / 60 min 5200,-
Individuální výuka BULHARŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Začít můžete kdykoliv. Platí se opakovaně po blocích 10 lekci 60 nebo 90 minut.

BULHARŠTINA - ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle Vašeho uvážení bloky 10 / 60 min 4.100,-
Individuální výuka BULHARŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kdo nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle vašich časových možností. Stačí vám připojení k internetu a můžete začít kdykoliv.

BULHARSKO - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1/60 min viz poznamka 5200,-Kč 60 min
Pro firmy, jejich zaměstnance a podnikatele i individuální zájemce s hlubším zájmem o Bulharsko nabízíme kurz obsahující kromě úvodu do jazyka (pokud už bulharsky nemluvíte) seznámení se současností, reáliemi, historií a kulturním prostředím této země. Tyto znalosti a přehled vám mohou pomoci při jednání s obchodními partnery i všech ostatních aktivitách.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám. Přednášející je náše lektorka rodilá mluvčí, která je bilingvní.

Lektorka

Obě lektorky jsou bilingvní s odpovídajícím filologickým vzděláním.

Učebnice

Bulharská učebnice Български език за чужденци a mnoho vlastních doplňujících studijních materiálů lektorky, které Vám pomůžou zvládnout cyrilici, výslovnost, gramatiku a především konverzační témata od těch základních až třeba po odborná témata.

Učebnice bulharštiny

Firemní výuka bulharštiny

Náleží mezi vaše firemní partnery Bulharsko nebo bulharské firmy? Nebo jste cestovní kancelář se zaměřením na stále oblíbenější Bulharsko? Výuka bulharštiny ve firmě se odvíjí podle Vašich konkrétních požadavků od začátků po odborně zaměřenou pokročilou konverzaci. Nemusíte se starat o dopravu do učebny v jazykové škole, protože lektoři rádi zajdou k vám v domluvený čas. Můžete samozřejmě využít prostředí jazykové školy a jejích patřičně vybavených učeben se zázemím. Výuka pak není rušena možnými pracovními povinnostmi. Intenzitu a čas jednotlivých lekcí lze domluvit podle Vašich potřeb. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni – od začátečníků po konverzační úroveň. Podrobně o firemních kurzech

A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektorkou prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce Nemusíte ztrácet čas cestováním do učeben, stačí na počítači zapnout příslušný program, spojit se přímo s lektorem a začít další lekci.

Online výuka bulharštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, nebo jste často na cestách a nemůžete docházet pravidelně do jazykové školy a nebo není ve Vašem dosahu lektor bulharštiny, zvolte studium online. Online internetový kurz bulharštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Výuka bulharštiny online je podmíněna pouze počítačem s volně dostupnými programy trvale připojeným k internetu, mikrofonem a reproduktory nebo sluchátky. Zapojit si můžete i webovou kameru, abyste lépe poznali svou lektorku. Přečtěte si podrobně o tom, jak ONLINE VÝUKA probíhá.

Bulharsko a bulharština

Právě jste se vrátili z letní dovolené v Bulharsku a nedokážete si představit, že byste se tam, ať už do hor jako turisté nebo k moři, opakovaně nevraceli a přestali se o Bulharsko úplně zajímat? A přejete si umět jazyk navštívené země? Jazyková škola Mgr. Dany Čepkové v Praze, v Hybernské 22, vás ráda bulharštině naučí - stejně jako některému z dalších 35 jazyků. Kurzy mohou absolvovat začátečníci i různě pokročilí. Studovat můžete v pololetních kurzech, individuálně nebo online odkudkoliv.

O bulharštině

Bulharština je jihoslovanský jazyk, který k psaní používá cyrilici a má ze všech slovanských jazyků nejdéle psanou formu. Nejstarší bulharské prameny jsou psány hlaholicí, ale už kolem 11. století byla tato abeceda nahrazena cyrilicí, která se později modernizovala.

Ukázka textu

До месец и половина в София ще бъдат открити два нови музея - на съвременното изкуство и на творби от периода на социализма. Това съобщи при откриването на конференцията за европейските столици на културата министърът на културата Вежди Рашидов, цитиран от bTV.

Bulharsky se domluvíte v:

Bulharsku, Makedonii (makedonština je velmi podobná) a v sousedních zemích v bulharských národnostních menšinách

Další jazyky jižní Evropy

které u nás můžete studovat: chorvatštinu, srbštinu, řečtinu, bosenštinu, slovinštinu, turečtinu nebo maďarštinu.