Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY LITEVŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka litevštiny v kurzech

je možná individuálním způsobem a nebo ve formě malých studijních kroužků - tak aby pro Vás výuka byla efektivní, zajímavá, a přínosná. Jazyk se dá efektivněji procvičovat, jste stále zapojeni do výuky a rychleji si nově probírané osvojíte a zapamatujete. Podrobně o skupinových kurzech
ROZVRH KURZŮ LITEVŠTINY pro začátečníky i pokročilé. Jako pokročilý se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat.
Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce
Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a v tom případě začít se studiem kdykoliv.

V případě zájmu můžete hned poslat přihlášku, nebo nám zavolejte.

ROZVRH KURZŮ LITEVŠTINY V SEMESTRU

LITEVŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2022 - ÚNOR 2023

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. - začátečníci podle dohody podle dohody září-únor 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
1. - začátečníci podle dohody podle dohody září-únor 20 hod/90 min 20 týdnů 6000,-Kč
Protože se jedná o jazyk, na jehož výuku se hlásí méně zájemců,termín kurzu stanovíme po dohodě s přihlášenými. Své časové možnosti uvádějte, prosím, v přihlášce.Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ. Tento jazyk se vyučuje jen v malých kurzech, častěji individuálně.

LITEVŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2022 - ÚNOR 2023

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
2. - mírně pokročilí podle dohody podle dohody únor - červen 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
pokročilí s rodilým mluvčím podle dohody podle dohody únor-červen 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
Kozvrh kurzů pro pokročilé můžeme přizpůsobit časovým možnostem vás přihlášených studentů.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

LITEVŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
všechny úrovně podle domluvy kdykoliv kdykoliv bloky 10hod/60min 5.200,-
Individuální výuka na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Platí se po blocích 10 lekci 60 nebo 90 minut dlouhých.

LITEVŠTINA - ON-LINE INDIVIDUÁLNĚ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
všechny úrovně podle domluvy kdykoliv kdykoliv bloky 10hod/60min 5200,-
Individuální výuka litevštiny on-line od začátečníků po konverzaci s rodilým mluvčím pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku - začít můžete kdykoliv (A ODKUDKOLIV!) v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností. Platí se po blocích minimálně 10 vyučovacích lekcí /60 minut.

LITVA - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
individuálně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1/ 60 min 520,-Kč / 60min
Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance, individuální zájemce nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Litvy pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání a cestování v této zemi. Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.

Lektoři

Kurzy vede český lektor, absolvent FF UK

Učebnice

Litevské učebnice a vlastní doplňkové materiály lektora

Za 1. semestr se u nás naučíte

Za první semestr se posluchač naučí přítomný a minulý čas sloves, včetně sloves způsobových; tvary podstatných jmen (určité + neurčité, jednotné + množné číslo); slovosled jednoduché věty + obou typů vedlejších vět. Samozřejmě se probírají i konverzační témata (restaurace, popis cesty, nakupování, počasí apod.).

Firemní výuka litevštiny

Jste firma, pro které je Litva partnerskou zemí a často proto do Litvy cestujete nebo Vaši litevští partneři přijíždějí k vám? Přemýšlíte o tom, že by výuka tohoto jazyka pomohla Vám nebo Vašim zaměstnancům? V tom případě Vám můžeme nabídnou její výuku rodilým mluvčím, který Vám také přiblíží reálie této země a možná tím pomůže Vašemu podnikání. Výuka může být na vašem pracovišti nebo ve vybavených učebnách naší jazykové školy v centru Prahy - Hybernská ulice 22, kde je klid pro soustředění se na studium. Intenzitu a čas jednotlivých lekcí lze domluvit podle Vašich potřeb a možností. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni – od začátečníků po konverzační úroveň. Podrobně o firemních kurzech
Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi Litvy pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí pro podnikání.
Výuku litevštiny Vám nabídneme i pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu formou online studia - na dálku. Nepřijdete o kontakt s lektorem výuka probíhá přímou komunikací prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce. Nevadí tedy, že v blízkosti Vaší společnosti není kvalifikovaný lektor tohoto ne úplně obvyklého jazyka.

Online výuka norštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz litevštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Výuka litevštiny online je podmíněna pouze funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Zapojit si můžete i webovou kameru, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Nemusíte se vzdálit z domova nebo kanceláře - stačí jenom zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete zažít...

Litva a litevština

Litva - pro nás země téměř neznámá, země s nelehkou historií - bílé místo na mapě mnoha i velmi zcestovalých lidí. Ale ti, kteří pobaltí a Litvu navštíví rozhodně nelitují a rádi se vrací. Nádherná příroda, ve velké části ještě nepoznamenaná civilizací jako naše krajina, rozsáhlé lesy plné hub a lesních plodin, hlavní město Vilnius, slavný hrad Trakai, Horu křížů, mořské pláže s jantarem a mnoho dalších míst láká k návštěvě ty, kteří preferují netradiční turistiku. Rozvíjí se i hospodářská spolupráce s litevskými firmami.
Jestliže se chcete naučit litevsky, nabízíme Vám profesionální služby jazykové školy Mgr. Dany Čepkové v Praze, Hybernské ulici 22, která se specializuje na "menší" jazyky (35 jazyků) a litevština je jedním nich. Vyučovat Vás bude rodilý mluvící česky, který Vás kromě jazyka seznámí i s životem v Litvě. Kurzy jsou určeny pro začátečníky i pokročilé na různém stupni znalostí.

Ukázka textu

uropos Sąjunga (ES) yra demokratinių Europos valstybių šeima, pasiryžusi taikos ir gerovės labui veikti išvien. Ji nėra nauja valstybė, pakeisianti esamas valstybes. ES daug kuo skiriasi ir nuo kitų tarptautinių organizacijų. Iš tikrųjų ji yra unikali organizacija. Jos valstybės narės yra įsteigusios bendras institucijas, kurioms perduoda dalį savo suvereniteto, kad tam tikri visoms rūpimi klausimai būtų demokratiškai sprendžiami Europos lygmeniu. Europa - tai žemynas, kuriame gyvena daug skirtingas tradicijas ir kalbas, bet taip pat ir bendrų vertybių turinčių tautų. ES gina šias vertybes. Ji puoselėja Europos tautų bendradarbiavimą, skatindama vienybę išlaikant įvairovę ir užtikrindama, kad sprendimai būtų priimami kuo labiau priartinant juos prie piliečių. XXI amžiuje, pasaulyje nuolat didėjant tarpusavio priklausomybei, kiekvienam Europos piliečiui bendradarbiavimą su kitų šalių žmonėmis vis labiau reikės grįsti noru pažinti, pakantumu ir solidarumu.

Litevsky se domluvíte:

V Litvě - přes 3 miliony obyvatel a kolem 1 milionu Litevců v zahraničí.

Další skandinávské a baltické jazyky,

které u nás můžete studovat: švédštinu, dánštinu, finštinu, lotyštinu a litevštinu.

Česko - litevská konverzace

Jedete do Litvy na dovolenou, pracovní cestu nebo jen na výlet a neumíte ani základy a chcete si přesto zkusit promluvit litevsky. Naučte se potřebné základní fráze na našich internetových stránkách. Sami si můžete sestavit online česko - litevskou , třeba na notebooku v v hotelovém pokoji a sejít do restaurace objednat si večeři. Nebo si můžete vybrat některý z dalších 47 jazyků, které lze vzájemně libovolně nakombinovat - tedy i litevsko - česky.
Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - LITEVSKÁ KONVERZACE a vyrazit na cesty. Litevskou část pro Vás přeložil pan Přemysl Martínek.