Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY NIZOZEMŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka nizozemštiny v kurzech

Nabízíme Vám výuku její v pravidelných pololetních semestrech, kdy je výuka nejčastěji 1x týdně 90 minut v malých kroužcích od 4 do maximálně 7 studentů nebo méně. Je to optimální počet ke studiu jazyků, abyste byli stále aktivně zapojeni do výuky a znalosti si hned ověřovali a upevňovali častými konverzačními i gramatickými cvičeními s lektory i spolužáky.

Přečtěte si podrobnější informace o SKUPINOVÝCH KURZECH a jejich ROZVRH na daný semestr. Jako pokročilí se můžete případně do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat - pokud nestihnete začátek pravidelného semestru. Platit budete jen příslušnou část kurzu.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto formu výuky preferujete a nebo pokud nemůžete z jakýchkoliv důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o INDIVIDUÁLNÍ VÝUCE.

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy třeba před studijním výjezdem jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a začít studovat kdykoliv podle Vašich možností.

ROZVRH KURZŮ NIZOZEMŠTINY V TOMTO SEMESTRU

NIZOZEMŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. - začátečníci úterý 16.00-17.30 1.9.-19.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1. - začátečníci středa 16.00-17.30 2.9.-20.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Rozvrh můžeme přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je, prosím, v přihlášce (den a časové rozmezí), abychom k nim mohli přihlédnout. Termín konání kurzů lze po vzájemné domluvě upravit.
Další kurzy upřesníme podle zájmu studentů.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled všech cen na odkazu CENY KURZŮ.
*Víkendový kurz je určen pro ty z vás, kteří nemůžete chodit ve všední dny.
Víkendový kurz může být po dohodě s účastníky 1x za dva týdny 4 vyučovací hodiny/10 sobot.

NIZOZEMŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
2. - mírně pokročilí úterý 17.30-19.00 1.9.-19.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
5. - středně pokročilí čtvrtek 19.05-20.35 2.9.-20.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
POZNÁMKY
Dny i časy konání kroužků lze po vzájemné domluvě upravit. Rozvrh je naše nabídka a můžeme ho přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je, prosím, v přihlášce (den a časové rozmezí), abychom k nim mohli přihlédnout.


V případě zájmu vám nabídneme také výuku na pokročilejších úrovních.
Ceny platí pro kroužek 4-7 studentů - přehled všech cen pro menší kurzy jsou na odkazu CENY KURZŮ.

NIZOZEMŠTINA INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuální podle domluvy podle domluvy kdykoliv bloky 10 hod/ 60 minut 5200,-
Individuální výuka NIZOZEMŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Platí se po blocích 10 lekcí 60 nebo 90 minut dlouhých.

Vyučujeme také VLÁMŠTINU na všech jazykových úrovních.

NIZOZEMŠTINA ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuální podle domluvy podle domluvy kdykoliv 10 / 60 min 4.100,-
Individuální výuka NIZOZEMŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kdo nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností.

HOLANDSKO - SEZNÁMENÍ SE S HOSPODÁŘSKÝM A KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuálně podle domluvy podle domluvy kdykoliv podle domluvy 520,-Kč / 60min
Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance, individuální zájemce nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Nizozemí / Holandska a vlámské části Belgie pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání, obchodování i cestování.
LETNÍ VÝUKA
Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
letní pondělí-pátek dopoledne-odpoledne dopoledne-odpoledne dle dohody viz ceník
Výuka nizozemštiny přes prázdniny bude přizpůsobena vašim požadavkům

Lektoři

Lektorka je absolventka FF UK v Praze.

Učebnice

Nizozemské učebnice TOTAAL nebo HELP - podle zaměření kurzu a mnoho vlastních materiálů lektorek, které Vám pomohou lépe pronikat do tohoto jazyka.

Za 1. semestr nizozemštiny se u nás naučíte

Konverzační témata a slovní zásoba: země a jazyky, představení se, pozdravy a zdvořilostní fráze, dny a měsíce, rodina, nápoje, peníze ...

Gramatika: určité a neurčité členy, osobní a přivlastňovací zájmena, číslovky, množné číslo, slovesa v přítomném čase, zápor, rozkaz, slovosled

Firemní výuka nizozemštiny

Spolupracujete nebo obchodujete se společností z Holandska nebo vlámské části Belgie? Znalost jazyka a také reálií této země (které jsou součástí výuky) je v tom případě neocenitelnou výhodou. Nabízíme Vám její výuku buď přímo na pracovišti nebo v učebnách naší jazykové školy. Výuka na pracovišti závisí na konkrétní dohodě s Vámi, v tom případě vám odpadne čas na dopravu do učeben jazykové školy. V našich učebnách Vám nabízíme zase klid a soustředění pouze na výuku. Intenzitu výuky si určujete sami a zajistíme Vám ji od začátečníků po konverzaci. Podrobně o firemních kurzech
Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, podnikatelským prostředním, zvyky, reáliemi i současnou politickou situací Holandska a Belgie pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.
Pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá stejně jako v jazykové škole přímou komunikací s lektory - jen je prostřednictvím počítače. Přečtěte si podrobnosti o ONLINE VÝUCE

Online výuka nizozemštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz nizozemštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Výuka online je podmíněna pouze funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Zapojit si můžete i webovou kameru, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA.

Nizozemí a nizozemština

Holandsko - země na severu Evropy, kam se jezdí za dobrými sýry, tulipány, na dovolenou na kanálech nebo třeba pro diamanty - nebo za přáteli a známými. Jestliže se s nimi chcete domluvit nizozemsky (holandsky) nebo v Belgii velmi podobnou vlámštinou, v naší jazykové škole Vás výborné lektorky naučí od základů po konverzační úroveň.

O nizozemštině

Nizozemština je západogermánský jazyk, kterým se v EU mluví v severní části Belgie (kde se označuje též jako Vlámština) a v Nizozemsku (kde se může laicky nazývat Holandština), mimo Evropu pak v Karibské oblasti - především v Surinamu, na Arubě a Nizozemských Antilách. Blízkými jazyky jsou Afrikánština a Fríština. Na celém světě mluví nizozemštinou asi 24 milionů lidí. <

Nizozemština je jediný oficiální jazyk Nizozemského království, díky historickým událostem a kolonizaci se jí podle provincií Severní a Jižní Holandsko někdy říká holandština. Tento dialekt je o trošku tvrdší a "chrochtavější" než nizozemština v Belgii. V Belgii je nizozemština jen jedním ze tří oficiálních jazyků (těmi dalšími jsou francouzština a němčina), přesto je to převažující mateřský jazyk Belgičanů (cca 55-60% rodilých mluvčích). Hovoří se s ní především ve Flandrech / Vlámsku a také v Bruselu (kde je oficiálním jazykem kromě nizozemštiny také francouzština - proto jsou v Bruselu všechny nápisy dvojjazyčně, nizozemsky a francouzsky). Je měkčí a jemnější než nizozemština v Nizozemsku a často používá a přejímá slovíčka a obraty z francouzštiny (např: ca va, chance, horloge, chauffage ... ale tato slova se pak vyslovují trošku jinak). Spisovná nizozemština je jen jedna, na její správné používání dohlíží Jazyková unie (Taalunie), kterou založily Belgie a Nizozemsko společně.

Ukázka textu

België ligt in het centrum van West-Europa. Het is een relatief jong land en het is heel complex. België heeft een nieuwe koning. Hij heet Filip. Zijn functie is ceremonieel en symbolisch. Filip is de koning van de Belgen. Maar wie zijn de Belgen? In het noorden van België – Vlaanderen – wonen de Vlamingen. Zij spreken Nederlands. De Vlamingen zijn met 5,5 miljoen mensen. In het zuiden van België ligt Wallonië. In Wallonië wonen de Walen. Zij spreken Frans en ze zijn met 3,5 miljoen. Maar in Oost-Wallonië is ook het Duits een officiële taal. 60.000 mensen spreken daar Duits. In het centrum van België lift Brussel. Brussel is niet Vlaanderen, maar Brussel is ook niet Wallonië. Brussel is Brussel. Het heeft 1 miljoen inwoners. In Brussel spreekt 90% van d e mensen Frans. De rest spreekt Nederlands.

Nizozemsky a vlámsky se domluvíte:

Nizozemsku, severní části Belgie (vlámština - liší je jen málo ve výslovnosti), na Surinamu, Nizozemských Antilách (Curaçao, Aruba, Bonaire, Saba...) a Jihoafrické republice (afrikánština - podobná nizozemštině).

Další germánské jazyky

které u nás můžete studovat: vlámština , švédština, dánština, norština, lotyština a litevština.

Česko - nizozemská / nizozemsko - česká konverzace

Vydáváte se poprvé na cestu do Holandska případně Belgie a nedá Vám to nepromluvit? Přijíždí k Vám přátelé nebo obchodní partneři a chcete je pozdravit a prohodit pár slov. Naučte se potřebné základní fráze na námi připravených internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - nizozemskou konverzaci , případně ji nakombinovat s některým z dalších 47 jazyků. Ty lze vzájemně libovolně nakombinovat.

Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - NIZOZEMSKÁ KONVERZACE.

V jižní - valonské části Belgie se mluví francouzsky a může se Vám tedy hodit také ČESKO - FRANCOUZSKÁ KONVERZACE, nebo některá z dalších téměř 50, které jsme pro Vás připravili.