Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY FINŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Pro nové studenty je připravena výuka v kurzech pro začátečníky a 3., 5. a 7. semestrem pokračují středně pokročilí a pokročilí. Podle zájmu Vás studentů budou otevřeny další kroužky pro středně pokročilé i pokročilé. Do kroužků se můžete přidat podle úrovně Vašich znalostí po konzultaci s lektory i během semestru.

Výuka finštiny v kurzech

Výuka finštiny je možná individuálním způsobem ale především ve formě malých kroužků. K ideálnímu studiu jazyka se vytváří malé skupinky 4 - 7 studentů. Méně studentů se na kurzu projevuje častějšími konverzacemi a interakcí jak s lektorem (který se tak Vám může téměř individuálně věnovat), tak s ostatními studenty. Což určitě oceníte, jazyk se takto efektivněji procvičuje a snáze se zapamatuje - a to znamená rychlejší pokrok ve výuce. Pokud se přihlásíte jako už pokročilý, po konzultaci s lektorem Vás zařadíme do kroužku, který nejvíce odpovídá Vaší úrovni. Přečtěte si podrobně o skupinových kurzech pro začátečníky i pokročilé. Jako pokročilí se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat. Platit budete jen odpovídající část kurzu.
Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce
Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK. Takto studovat můžete začít kdykoliv.

ROZVRH KURZŮ FINŠTINY V SEMESTRU

FINŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1./začátečníci čtvrtek 18.30-20.00 3.9.-21.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1./začátečníci* všední den ** dopoledne** všední den dle dohody 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1./mírně pokročilí pondělí 16.30 - 17.00 7.9.-25.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1./začátečníci úterý 15.00 - 16.30 1.9. - 19.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Rozvrh je naše nabídka a můžeme ho přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je prosím v přihlášce (den, časové rozmezí), abychom k nim mohli přihlédnout. Termín konání kurzů lze po vzájemné domluvě upravit.
Další kurzy upřesníme podle zájmu vás studentů.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kroužků naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

FINŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
2. středně pokročilí pondělí 18.35-19.55 7.9.-25.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
6. středně pokročilí čtvrtek 17.30-18.30 3.9.-21.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
pokročilí / konverzace čtvrtek 18.30-20.00 3.9. - 21.1. 20hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
>Kurz na pokročilé/konverzační úrovni je určen pro ty, kteří už finštinu dobře ovládají, je zaměřen na komunikační dovednosti a podle zájmu i na odborná témata.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled cen menších kurzů naleznete na odkazu CENY KURZŮ.

FINŠTINA- INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
všechny úrovně podle domluvy kdykoliv kdykoliv bloky 10hod / 60min 5200,-
Individuální výuka FINŠTINY na všech úrovních znalostí pro ty, kteří nemohou docházet na pravidelnou výuku, nebo preferují individuální výuku. Platí se po blocích 10 lekci 60 nebo 90 minut.

FINŠTINA - ON LINE INDIVIDUÁLNĚ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
všechny úrovně podle domluvy kdykoliv kdykoliv bloky 10hod / 60min 4.300,-
Individuální výuka FINŠTINY ON LINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností.

FINSKO - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
individuálně podle domluvy kdykoliv kdykoliv hodina 60 minut 520,-
Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance i individuální zájemce nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Finska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání a cestování v této zemi. Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.

Lektoři

České lektorky a jedna slovenská, pro které je výuka finštiny radostí a studenti, kteří pokračují několik let tuto radost násobí. Všechny mají odpovídající univerzitní vzdělání, stáže a dlouhodobé pobyty na univerzitách v Helsinkách i jinde ve Finsku a v naší jazykové škole učí již několik let. A pokud náhodou na některou lekci nemůžete přijít, o nic nepřijdete - pošlou Vám příslušné materiály a probíranou látku e-mailem.

Učebnice

Jako základní učebnice v kurzu se používá Finština nejen pro samouky - autorka H. Lindroosová nebo finské učebnice, například Suomen mestari. K výuce používají lektorky navíc mnoha doplňujících materiálů pro zvládnutí finské gramatiky, slovní zásoby a procvičování konverzačních dovedností.

Učebnice finštiny Učebnice finštiny

Firemní výuka finštiny

Je vaším firemním partnerem nebo klientem Finsko? A rádi byste se s nimi domluvili bez angličtiny? Výuka finštiny na pracovišti, kterou Vám nabízíme závisí na konkrétní dohodě - vám odpadne doprava do učeben jazykové školy na domluvenou dobu. Nebo můžete využít našich pro jazykovou výuku vybavených učeben v centru Prahy. Intenzitu lekcí si určujete sami podle Vašich časových možností. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni – pro začátečníky, mírně a středně pokročilé i na konverzační úrovni. Přečtěte si podrobněji o firemních kurzech.
Také Vám kromě jazykových kurzů nabízíme seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Finska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.
A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce - nemusíte ztrácet čas cestou do školy - stačí zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete se věnovat tajům finštiny. Odpadnou Vám tak nemalé prostředky za dojíždění.

Online výuka finštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz finštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i z Finska nebo odkudkoliv ze zahraničí. Výuka finštiny online je podmíněna pouze počítačem trvale připojeným k internetu, volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory. Výhodou je i webová kamera, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Nemusíte se vzdálit z domova nebo kanceláře - stačí zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete zažít...

Finsko a finština

Právě jste se vrátili z Finska a nedokážete si představit, že byste se o něj přestali úplně zajímat, natož se tam nikdy nevrátit? Nebo Váz zajímá finská rocková hudba? Přejete si umět jazyk Finů - tento zdánlivě naprosto nepochopitelný jazyk? Jaková škola Mgr. Dana Čepková v Praze, v Hybernské ulici 22, se stane favoritkou ke splnění tužeb, jelikož vás tady očekává výuka finštiny a dalších 40 jazyků pro úplné začátečníky i hodně pokročilé.

Ukázka textu

Minä, Sinuhe, Senmutin ja hänen vaimonsa Kipan poika, kirjoitan tämän. En ylistääkseni Kemin maan jumalia, sillä jumaliin olen kyllästynyt. En ylistääkseni faraoita, sillä heidän tekoihinsa olen kyllästynyt. Vaan itseni tähden minä tämän kirjoitan. En mairitellakseni jumalia, en mairitellakseni kuninkaita, en pelosta enkä tulevaisuuden toivosta. Sillä elämäni aikana olen niin paljon kokenut ja menettänyt, ettei turha pelko minua vaivaa, ja kuolemattomuuden toivoon olen kyllästynyt, niinkuin olen kyllästynyt jumaliin ja kuninkaihin. Vaan itseni tähden minä tämän kirjoitan ja siinä luulen eroavani kaikista kirjoittajista niin menneisyydessä kuin tulevaisuudessa.
M. Waltari Sinuhe, egyptiläinen (Egypťan Sinuhet)

Finsky se domluvíte:

Finsku a částečně ve Švédsku.

Další skandinávské a baltické jazyky

které u nás můžete studovat: švédština, dánština, norština, lotyština a litevština.

Česko - finská / finsko - česká konverzace

Zavádí Vás cesty za poznáním nebo prací do Finska? Naučte se potřebné základní fráze na internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - finskou konverzaci , případně vybrat některý z dalších 47 jazyků, které lze vzájemně libovolně nakombinovat.
Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - FINSKÉ KONVERZACE a vyrazit na cesty.