Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY DÁNŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka dánštiny v kurzech

je možná individuálním způsobem a nebo ve formě uzavřených skupin. Ke studiu jazyka jsou ideálnímu malé skupinky, kam nechodí více jak sedm lidí - tak aby pro Vás výuka byla efektivní, zajímavá, a přínosná. Je-li méně studentů v kroužku dostanete se často ke slovu a konverzaci jak s lektorem, tak dalšími studenty, což určitě oceníte. Jazyk se dá efektivněji procvičovat, stále jste zapojeni do výuky a snáze si vše rychleji osvojíte a zapamatujete. Podrobně o skupinových kurzech

Podívejte se na ROZVRH KURZŮ DÁNŠTINY pro začátečníky i pokročilé. Jako pokročilý se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající úrovni kdykoliv přidat a platit budete jen odpovídající část kurzu.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a rozvrh si můžete domluvit individuálně tak, aby Vám vyhovoval. Stejně tak si potom můžete domluvit zaměření studia třeba i na danou oblast zájmu či odbornou specializaci.

A jestliže se Vám naše nabídka kurzu líbí, můžete nám hned poslat přihlášku, nebo nám zavolejte - rádi Vám podáme podrobnější informace.

ROZVRH KURZŮ DÁNŠTINY V SEMESTRU

DÁNŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR - ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1.-začátečníci čtvrtek 18.300-20.00 3.9.-21.9. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1.-začátečníci úterý 17.00-18.30 1.9. -19.1. 20 hod/90 min 20 týdnů 5000,-Kč
Rozvrh je naše nabídka a můžeme ho přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je prosím v přihlášce (den, časové rozmezí). Jsme schopni přizpůsobit termín konání kurzů vašim požadavkům.
Uváděné ceny platí pro kroužek 4-7 studentů. Dánština se často studuje v menších skupinách a jejich ceny jsou na odkazu CENY KURZŮ

DÁNŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR - ZÁŘÍ 2020- ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
2. mírně pokročilí úterý 19.00- 20.30 1.9.-19.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
pokročilí čtvrtek 19.00-20.30 3.9.-21.9. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Rozvh kurzů můžeme upravit podle vašich časových možností. Uváděné ceny platí pro kurz 4-7 studentů.
Dánština na pokročilé úrovni je v malých skupinách a často i individuálně. Ceny menších kurzů na odkazu CENY KURZŮ.

DÁNŠTINA INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuální podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10/60 minut 5200,-Kč
Individuální výuka DÁNŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Délku studia si domluvíte podle vlastních požadavků.
Platí se opakovaně po blocích 10 lekci 60 nebo 90 minut.

DÁNŠTINA ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuální podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10/60 minut 4.300,-
Individuální výuka DÁNŠTINY online na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností.

DÁNSKO - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuální podle domluvy podle domluvy podle domluvy ?/ po 60 minutách 5200,-Kč 60min
Pro podnikatele, obchodníky, firmy a jejich zaměstnance i individuální cestovatele nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, zvyky a reáliemi Dánska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání a cestování v této zemi. Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.
LETNÍ KURZY
Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
letní individuální pondělí-pátek podvečer 17.00-20.00 180 minut 6000,-Kč
Kurzy budou přizpůsobeny vašim termínům, skupinové kurzy viz ceník

Lektoři

Dánští lektoři, kteří za sebou mají studium oboru Dánská studia na Karlově univerzitě, jakož i opakované studijní pobyty na univerzitách v Dánsku (Kodaň, Århus), jakož i na jiných dánských školách a kursech. Výuce dánštiny se věnují už řadu let.
V rámci své diplomové práce se jedna z nich zabývala problematikou dánské výslovnosti u českých studentů dánštiny, a proto dokáže dobře poradit právě v téhle pro Čechy zřejmě nejobtížnější oblasti dánštiny.

Učebnice

Začátečníci používají učebnici Aktivt dansk od Lise Bostrup, což je už řadu let velice populární dánská učebnice. Velice brzy začneme ale pracovat i s autentickými dánskými texty – budete překvapeni, kolik se toho dá odvodit hned na začátku. V pokročilejších kursech používáme zbrusu nové učebnice Puls 2 a 3 autorů Fany Slotorup a Nielse Moreiry, které se běžně používají v dánských jazykových školách pro cizince, kteří mají za sebou alespoň dvanáct let školní docházky - (tzv. Danskuddannelse 3). Tyto učebnice vyšly v Dánsku v letech 2009 a 2011 a je tak jisté, že i jazyk, kterým se zabýváme, je zcela současný.

Výuku doplňujeme reáliemi a texty, využívanými při přípravě na zkoušku, kterou je třeba složit při žádosti o získání dánského občanství.
Využíváme i textů z dánských novin a časopisů, případně z dánských webových stránek s nejrůznější tematikou. Vzhledem k malému počtu studentů ve skupinách není problém obsah po dohodě přizpůsobit či učebnice změnit.

Učebnice dánštiny Učebnice dánštiny

Za 1. semestr se u nás naučíte

V prvním semestru se naučíte pozdravit, mluvit o tom, kdo jste jaké je vaše zaměstnání, jaké máte koníčky, měli byste si umět koupit jídlo v obchodě nebo v restauraci a pokud jde o gramatiku, zvládneme přítomný a minulý čas sloves, pochopíme základní stavbu dánské věty a porovnáním s angličtinou a němčinou se zorientujeme v jednoduchém dánském textu, aniž bychom nutně všechny výrazy uměli.

Firemní výuka dánštiny

Řadíte se k firmám, pro které je Dánsko partnerskou zemí a často proto do Dánska cestujete nebo Vaši dánští partneři přijíždějí k nám? Přemýšlíte o tom, že by výuka dánštiny pomohla Vám nebo Vašim zaměstnancům? V tom případě Vám můžeme nabídnou její výuku, ať už na vašem pracovišti nebo ve vybavených učebnách jazykové školy v centru Prahy - Hybernská ulice 22, kde je klid pro soustředění se na studium. Domluvíte si intenzitu a čas jednotlivých lekcí a můžete začít. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni – od začátečníků po konverzační úroveň. Podrobně o firemních kurzech

Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi Dánska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.

A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku dánštiny online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce Nevadí tedy, že v blízkosti Vaší společnosti není kvalifikovaný lektor tohoto jazyka.

Online výuka dánštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz dánštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Výuka dánštiny online je podmíněna pouze funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Zapojit si můžete i webovou kameru, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA.

Dánsko a dánština

Během zahraničních cest se stává vaším oblíbeným cílem Dánsko? Nebo Vás tam přivádějí pracovní povinnosti a časté služební cesty, případně se chystáte v Dánsku pracovat? Chcete umět mluvit jazykem oblíbené země, ale na samostudium a zvláště výslovnost dánštiny si netroufáte? Profesionální služby jazykové školy Mgr. Dany Čepkové v Praze, Hybernské ulici 22, určitě oceníte, protože se specializuje na výuku "menších" jazyků (je jich téměř 40) a dánština je jedním nich. Kurz dánštiny je určen pro začátečníky i pokročilé na různém stupni znalostí.

O dánštině

Dánština patří mezi severogermánské jazyky (spolu se švédštinou, norštinou, islandštinou a faerštinou). Slovní zásobou má velice blízko k němčině, gramatikou zase k angličtině. Pokud se naučíte dánsky, pravděpodobně budete slušně rozumět i norsky a švédsky, což je svým způsobem odměna za obtížnou dánskou výslovnost. Její zvládnutí může být pro Čechy dosti náročné. Buďte na to připraveni, ale nenechte se tím odradit. Dánština je totiž jazyk opravdu krásný a Dánové si všech, kdo ho studují, opravdu váží. Takže to rozhodně stojí za to.

Ukázka textu

Man har i den danske kulturdebat undertiden kunnet stode pa den markelige pastand, at dansk kultur ikke findes. Denne ide er udsprunget af kulturradikalismen som en ideologi, der isar er vendt mod kulturen, fadrelandet og folkeligheden.

Další jazyky severu Evropy

které u nás můžete studovat: švédštinu, norštinu, finštinu, litevštinu ale i polštinu, nizozemštinu, němčinu nebo vzdálenou japonštinu.

Česko - dánská / dánsko - česká konverzace

Jedete poprvé do Dánska na dovolenou, pracovní cestu nebo jen na výlet a neumíte ani základy a chcete si přesto zkusit promluvit dánsky. Naučte se potřebné základní fráze na internetových stránkách, které do dánštiny převedla naše lektorka dánštiny. Sami si můžete online sestavit ČESKO - DÁNSKOU KONVERZACI , třeba na tabletu přímo v restauraci při objednávání jídla. Nebo si můžete vybrat některý z dalších 47 jazyků. Ty lze vzájemně libovolně nakombinovat - tedy i dánsko - česky.
Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - DÁNSKÉ KONVERZACE a vyrazit na cesty. Dánskou část přeložila lektorka jazykové školy.