Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY RUMUNŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka rumunštiny v kurzech

Výuka rumunštiny probíhá v malých kroužcích 4 - 7 studentů a často menších nejčastěji v pololetních semestrech nebo individuálním způsobem. Pro lepší studium jazyků je nejvýhodnější studovat v malých kroužcích - takto se každý studující více dostane k procvičení jazyka a dokonale se seznámí se všemi rozmanitostmi jazyka. Rovněž je zajištěna i stálá konverzace mezi lektory a studenty. Díky naši výborné lektorce Vám můžeme nabídnout a zaručit vysokou úroveň kurzů nejen pro začátečníky, ale i pokročilé na různém stupni znalosti tohoto jazyka. Přečtěte si podrobně o skupinových kurzech a podívejte se na ROZVRH KURZŮ RUMUNŠTINY pro začátečníky i pokročilé.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku upřednostňujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK. Takto studovat můžete začít kdykoliv.

V případě zájmu můžete hned poslat přihlášku, nebo nám zavolejte.

ROZVRH KURZŮ RUMUNŠTINY V TOMTO SEMESTRU

RUMUNŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. začátečníci čtvrtek 18.30-20.00 3.9.-21.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
1. začátečníci pondělí 15.30-17.00 7.9. - 25.1. 20 hod/90min 20 týdnů 5000,-Kč
Nabízíme termín výuky orientačně a jsme schopni se přizpůsobit vašim požadavkům. Prosím, v přihlášce uvádějte své časové možnosti pro návštěvu kurzu.
Podle zájmu vám zajistíme i dopolední, nebo víkendový kurz.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled všech cen na odkazu CENY KURZŮ. Rumunština se vyučuje většinou v menších skupinách.
Zajistíme i výuku zaměřenou na určitou vámi požadovanou oblast.

RUMUNŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR ZÁŘÍ 2020 - ÚNOR 2021

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
2. mírně pokročilí čtvrtek 18.00-19.30 3.9.-21.1. 20 hod/90min 20 týdnůů 5000,-Kč
pokročilí - konverzace čtvrtek 19.30-20.30 3.9.-21.1. 20 hod/60min 20 týdnů 4300,-Kč
Termíny kurzů lze po vzájemné domluvě upravit. Kurz pro pokročilé/konverzační úrovni vede rodilá mluvčí s výbornou češtinou a odpovídajícím univerzitním vzděláním. Kurz je určen pro ty, kteří už rumunštinu dobře ovládají, a je zaměřen na další rozvíjení komunikační dovednosti i reálie Rumunska.

RUMUNŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10hod / 60 min 5200,-
Individuální výuka RUMUNŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Začít můžete kdykoliv. Platí se po blocích 10 lekcí 60 nebo 90 minut.

RUMUNŠTINA - ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Všechny úrovně podle domluvy podle domluvy podle domluvy 10 / 60 min 4.300,-
Individuální výuka RUMUNŠTINY ONLINE na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska, Rumunska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností. Stačí vám připojení k internetu a můžete začít ihned.

RUMUNSKO - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
podle domluvy podle domluvy podle domluvy podle domluvy 1/60 min viz poznamka 520,-Kč / 60min
Pro firmy, jejich zaměstnance a podnikatele, individuální zájemce s hlubším zájmem o Rumunsko nabízíme stručný kromě úvod do jazyka (pokud už rumunsky nemluvíte) seznámení se současností, reáliemi, historií a kulturním prostředím této země. Tyto znalosti a přehled vám mohou pomoci při jednání s obchodními partnery i všech ostatních aktivitách.
Rozsah těchto konzultací si můžete domluvit a vždy je přizpůsobíme vašim potřebám.

Lektoři

Čeští lektoři s odpovídajícím univerzitním vzděláním - FF UK v Praze a stážemi na rumunských univerzitách.

Učebnice

Budete se učit podle rumunské učebnice MANUAL DE LIMBA ROMÂNÄ CA LIMBÄ STRÄINÄ s pracovním sešitem k této učebnici ROMÂNÄ CA LIMBÄ STRÄINÄ. CAIETE DIDACTICE a zvukovými nahrávkami. A lektorka má další doplňující materiály, které Vám pomohou rumunštinu zvládnout.

Učebnice rumunštiny Učebnice rumunštiny

Firemní výuka rumunštiny

Spolupracujete nebo obchodujete s Rumunskem a rumunskými firmami? Nebo je rumunská firma Vaším partnerskou společností? Znalost jazyka dané země je pak samozřejmě výraznou výhodou při všech jednáních oficiálních i následných přátelských setkáních. Výuka rumunštiny ve firmě se odvíjí podle Vašich konkrétních požadavků a můžeme ji přizpůsobit podle oboru činnosti. Výuka může být na pracovišti a nemusíte se starat o dopravu do učebny v jazykové škole nebo můžete využít našich vybavených učeben a výuku absolvovat u nás klidných uzavřených prostorech s veškerým zázemím v centru Prahy. Přečtěte si podrobněji o firemních kurzech.

Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance také nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací a vývojem Rumunska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání nebo obchodování.

A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce - nemusíte ztrácet čas cestou do školy - stačí jenom zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete začít další lekcí.

Online výuka rumunštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz rumunštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale i odkudkoliv z naší republiky nebo už z Rumunska. Výuka rumunštiny online je podmíněna pouze funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Výhodou je i webová kamera, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Nemusíte se vzdálit z domova nebo kanceláře - stačí jenom zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete zažít... Ušetříte tak mnoho času i cestovních nákladů.

Rumunsko a rumunština

Máte rádi horskou turistiku a po první návštěvě rumunských hor je chcete prochodit nedotčená pohoří s člověkem ještě nezničenou přírodou, i příští rok? Nezapomenete asi ani na rumunskou kuchyni, takovou jako si ještě někteří pamatují z dětství, ještě nezničenou průmyslovou výrobou "jídla". Na cestách pak těžko potkáte někoho, kdo mluví univerzální angličtinou. Chcete-li se příští rok domluvit s místními a nebo jste se seznámili s domácími a chcete si s nimi víc popovídat a nebo spolupracujete či obchodujete s rumunskými firmami naučte se rumunsky. Jaková škola Mgr. Dana Čepková Praha v Hybernské ulici 22, Vám pomůže splnit vaše přání. Specializuje se na méně obvyklé jazyky a nabízí nabízí Vám kurzy a individuální výuku více než 40 jazyků pro začátečníky i pokročilé, kde samozřejmě nechybí ani rumunština. Začátečníci zahajují kurzy obvykle ve stanovených termínech v září a únoru, pokročilí se kromě toho mohou připojit kdykoliv během probíhající výukových termínů.

O rumunštině

Rumunský jazyk patří spolu s italštinou či francouzštinou do skupiny románských jazyků, které vycházejí z latiny. Vznikla na území tzv. Dácie severně od Dunaje, kterou dobyl římský císař Traján. Najdeme v ní i slova prastarého dáckého původu.

Po rozpadu římské říše se dnešní rumunské území dostalo pod byzantskou správu, s níž přišly další jazykové vlivy, zejména řečtina a církevní slovanština, která byla jazykem církve, škol i kultury.

První záznam rumunského jazyka pochází až z roku 1521 – jedná se o dopis starostovi Brašova o pohybech tureckých vojsk. Tento text, stejně jako další záznamy až do 18. století, nebyl zapsán latinkou, která se používá dnes, ale cyrilicí.

Na rozdíl od jiných románských jazyků najdeme v rumunštině prvky slovanského původu: například de obicei (čti de običej) znamená obvykle, obyčejně.

Dnes se rumunsky domluvíte na území Sedmihradska (Transylvánie), Valašska, Moldavska a Besarábie – tedy v Rumunsku a v Moldavské republice.

Ukázka textu

Pentru sarmale, este bună numai varza cu foi subţiri. Sarmalele mici se fac numai din vârful frunzelor foarte subţiri, fără nervuri groase. Varza prea acră sau prea sărată se spală în 2-3 ape călduţe, atât frunzele întregi, cât şi cele tocate.

Carnea de porc sau amestecată cu carne de vacă şi ceafa de porc se trec prin maşina de tocat, împreună cu ceapa călită 2 minute cu 2 linguri de untdelemn. La tocătură, se adaugă orezul spălat şi scurs de apă şi un vârf de cuţit cu piper sau un vârf de linguriţă cu ienibahar, care nu este prea iute şi dă verzei un gust foarte bun. Sare nu se pune, deoarece carnea afumată şi varza lasă destulă sare.

Recept na sarmy

Rumunsky se domluvíte:

Dnes se rumunsky domluvíte na území Sedmihradska (Transylvánie), Valašska, Moldavska a Besarábie – tedy v Rumunsku a v Moldavské republice.

Další románské jazyky,

které se u nás můžete naučit: francouzštinu, italštinu, španělštinu, portugalštinu, brazilskou portugalštinu a samozřejmě latinu a mnoho dalších.

Česko - rumunská / rumunsko - česká konverzace

Jedete poprvé nebo už poněkolikáté do Rumunska? Naučte se potřebné základní fráze na internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - rumunskou konverzaci , případně vybrat některý z dalších 47 jazyků, které lze vzájemně libovolně nakombinovat.

Můžete si také přímo ze stránek volně vytisknout (formát PDF) a složit sešitek této ČESKO - RUMUNSKÉ KONVERZACE a vyrazit na cesty.