Jazykové kurzy
Firemní výuka
Individuální výuka
On-line výuka
Kontakt
Logo jazykové školy Jazyková škola, Mgr. Hana Jirásková
JAZYKOVÁ ŠKOLA SPECIALIZOVANÁ NA “OSTATNÍ” JAZYKY
Phrasebook as PDF Jazyková škola na Facebooku

KURZY ČÍNŠTINY - výuka, informace a podrobnosti

Výuka čínštiny v kurzech

Výuka čínštiny probíhá v formě malých kroužků. Pro lepší studium jazyka je výhodnější vytvořit menší počet lidí ve skupince – maximálně sedmi lidí. Takto se každý studující více dostane k procvičení jazyka a dokonale se seznámí s výslovností, znaky, slovní zásobou a konverzací. Tím je zajištěna frekventovaná konverzace mezi lektory a studenty a efektivní výuka se rychlým pokrokem.

Přečtěte si podrobně o skupinových kurzech a jejich ROZVRH na daný semestr. Jako pokročilý se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat. Platit budete jen odpovídající část kurzu.

preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK a začít studovat kdykoliv podle Vašich možností.

ROZVRH KURZŮ ČÍNŠTINY V SEMESTRU

ČÍNŠTINA ZAČÁTEČNÍCI - ZIMNÍ SEMESTR - ZÁŘÍ 2023 - ÚNOR 2024

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
1. - začátečníci pondělí 16.00-17.30 4.9.- 29.1. 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
1. - začátečníci čtvrtek 17.30-19.00 7.9.-1.2. 20hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
1. - začátečníci úterý 19.05-20.35 5.9.-30.1.. 20hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
1.- začátečníci dopolední středa 8.30- 10.00 6.9. - 31.1. 20hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
Rozvrh je naše nabídka a můžeme ho přizpůsobit vašim časovým možnostem - uvádějte je prosím v přihlášce (den, časové rozmezí), abychom k nim mohli přihlédnout. Termín konání kurzů lze po vzájemné domluvě upravit.
Další kurzy upřesníme podle zájmu vás studentů.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled všech cen na odkazu CENY KURZŮ.

ČÍNŠTINA POKROČILÍ - ZIMNÍ SEMESTR - ZÁŘÍ 2023- ÚNOR 2024

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
2. - pokročilí začátečníci úterý 17.30-19.00 5.9.-30.1. 20hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
3. - mírně pokročilí středa 19.00-20.30 7.9. - 24.1. 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
4. - mírně pokročilí čtvrtek 17.00 - 18.30 7.9. - 26.1. 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
středně pokročilí středa 17.30. - 19.00 7.9. - 25.1. 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
velmi pokročilí - konverzace pondělí 18.30 - 20.00 5.9. - 23.1. 20 hod/90min 20 týdnů 6000,-Kč
Kurzy čínštiny na různé úrovni znalostí, do kterých se můžete po konzultaci s lektory zařadit.
Nabízený rozvrh můžeme přizpůsobit vašim časovým možnostem - TOTO JE POUZE NÁVRH - uvádějte, prosím, své možnosti v přihlášce, abychom k nim mohli přihlédnout. Termíny konání kurzů lze po vzájemné domluvě upravit.
Ceny platí pro kurz 4-7 studentů - přehled všech cen na odkazu CENY KURZŮ.

ČÍNŠTINA - INDIVIDUÁLNÍ

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuální podle domluvy podle domluvy podle Vašeho uvážení bloky 10 / 60 minut 5200,-
Individuální výuka ČÍNŠTINY na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na pravidelnou výuku, nebo preferujete individuální výuku. Platí se opakovaně po blocích 10 lekci 60 nebo 90 minut.

ČÍNŠTINA - ONLINE

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuální podle domluvy podle domluvy podle Vašeho uvážení bloky 10 / 60 minut 5200,-
Individuální výuka ČÍNŠTINY online na všech úrovních znalostí pro vás, kteří nemůžete docházet na výuku do jazykové školy - studovat můžete kdykoliv a odkudkoliv z ČR, Slovenska i celého světa v rozsahu a intenzitě podle svých časových možností.

ČÍNA - SEZNÁMENÍ SE S KULTURNÍM PROSTŘEDÍM

Semestr den výuky čas výuky od - do hodina
Individuálně podle domluvy podle domluvy podle domluvy hodina / 60 minut 5200,-Kč
Pro podnikatele, zaměstnance firem i individuální cestovatele nabízíme stručný úvod do jazyka a seznámení se s historií, kulturním prostředím a reáliemi této velké a rychle se rozvíjející země. Tyto znalosti jsou velkou výhodou při jednání s čínskými obchodními partnery i všech ostatních aktivitách.

Lektoři

Čeští lektoři, absolventi sinologie FF UK v Praze. Učí u nás již několik let a své kurzy si vedou od začátků po pokročilou úroveň. Výuka čínštiny je pro ně prací a zároveň koníčkem, a jsou rádi, pokud studenti zvládnou nejen základy, ale pokračují dalšími semestry na pokročilou a konverzační úroveň.

Rodilá mluvčí (mluvící česky), pro výuku na pokročilé úrovni a konverzaci. Dobře Vás také seznámí s reáliemi Číny.

Učebnice

Čínské učebnice - NEW CHINESE COURSE, GREAT WALL CHINESE, HANYU JIAOCHENG (některé na základě angličtiny) případně další (kvalitní česká není k dispozici). Pro zvládnutí fonetiky, čínských znaků, gramatiky, slovní zásoby a praktického jazyka používají lektoři mnoha dalších vlastních materiálů. Do kurzů Vám zajistíme svázané učební materiály.

Firemní výuka čínštiny

Náleží mezi vaše obchodní nebo firemní partnery Čína? Výuka čínštiny na libovolné úrovni znalostí ve firmě se odvíjí podle vašich konkrétních požadavků, jak na odborné zaměření, tak organizačně. Nemusíte se starat o dopravu do učebny v jazykové škole, protože lektoři rádi zajdou k vám v domluvený čas. Výuka v našich učebnách je také možná - jsou na jazykovou výuku náležitě vybavené. Podrobně o firemních kurzech

Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, odlišnou kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Číny pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání a obchodě.

Pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu a není blízko kvalifikovaný lektor sinolog, nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá stejně jako v jazykové škole přímou komunikací s lektory - jen je prostřednictvím počítače. Přečtěte si podrobně o online výuce Nemusíte nikam docházet - i během pracovní doby se v domluveném čase spojíte s lektorem a věnujete se čínštině.

Online výuka čínštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat kurzy v jazykové škole v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz čínštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i ze zahraničí. Výuka online je podmíněna pouze funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Výhodou je webová kamera, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Sedněte si k počítači, spojte se s lektorem a pusťte se do studia.

O čínštině

Čínština je jazyk s více než 3500 letou nepřerušenou písemnou tradicí. Klasickou čínštinou bylo napsáno nepřeberné množství poezie, historických záznamů, povídek a románů i filozofických a náboženských traktátů.

Čínské písmo se užívá také v Japonsku a v Koreji, ale můžeme se sním běžně setkat i v celé jihovýchodní Asii. Čínština není tak těžká, jak na první pohled vypadá. Podle zkušeností lektorů zvládne čínskou výslovnost velká většina studentů. Čínská gramatika nezná časy, rody ani pády a výjimek z hrstky gramatických pravidel je minimum. Komplikací při studiu jazyka se může zdát písmo, to je však vyváženo jeho výhodami: spojuje mluvčí jazyka s tisíciletou tradicí čínské kultury, překlenuje rozdíly mezi dialekty čínštiny i jinými východoasijskými jazyky a kromě toho, že má i estetické kvality, bývá vděčným tématem k rozhovoru.

Ukázka textu

1904年赫尔曼·黑塞获得他的第一个伟大成就彼得·卡门青特,接下来是在轮下,他的最重要著作之一,像往常一样,这里面也充满了自传色彩。赫尔曼·黑塞带着如荒原狼、席德哈尔塔和当然还有他晚年的著作玻璃球游戏这样的作品进入世界文学。 1946年他被授予诺贝尔文学奖。他还在世的时候,很多作品就被翻译成各种重要的文化语言,广为传播。但是,他的著作在最近几十年才获得一种在德国文学史上无可比拟的反响。赫尔曼·黑塞属于格林兄弟以来被翻译得最多的德语作家。

Čínsky se domluvíte:

Čína, Hong Kong, Singapur, Taiwan v zemích sousedících s Čínou a v čínských komunitách po celém světě. - více než 1,3 miliardy lidí - čínština je nejrozšířenější jazyk.

Další jazyky východní Asie

které se u nás můžete naučit: korejštinu, hindštinu, japonštinu, indonéštinu, bengálštinu, ujgurštinu, urdštinu.

Česko - čínská / čínsko - česká konverzace

Vydáváte se na cestu do Číny a nechcete se "ztratit". Angličtina rozhodně není samozřejmostí. A chcete si zkusit něco nakoupit, cestu nebo jen promluvit. Naučte se potřebné základní fráze na námi připravených internetových stránkách, kde můžete sami online sestavit česko - čínskou konverzaci , případně vybrat některý z dalších 47 jazyků. Ty lze vzájemně libovolně nakombinovat.

Je pro Vás připravena také ČESKO ČÍNSKÁ KONVERZACE , kterou si můžete sami volně ze stránek vytisknout, složit sešitek a vyrazit na cesty. Konverzace je v přepisu do latinky i čínskými znaky. Pak stačí jen příslušnou větu ukázat.